niedziela, 26 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Augustów

Zdarzenia zanotowane w okresie od 07.04.2009 r. do 13.04.2009 r.
Ogółem zanotowano  3  zdarzenia , w tym:
-   12  pożarów
-    21 miejscowych zagrożeń
Charakterystyczne zdarzenia:
1. W dniu 08.04.2009 r. o godz. 09:46   Powiatowe Stanowisko Kierowania w Augustowie  otrzymało zgłoszenie o tym, że na dopływie do elektrowni wodnej przy ul. 29 Listopada znajduje się uwięziony pomiędzy kratami bóbr. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp Ratownictwa Wodnego. Przybyli na miejsce strażacy wydostali zwierzę, które zostało przewiezione nad Kanał Bystry i wypuszczone na wolność.


2. W dniu 09.04.2009 r. o godz. 07:19  dyżurny  Powiatowego Stanowiska Kierowania w Augustowie  otrzymał  informacje o wypadku drogowym w m. Janówka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie i stwierdzono, że  samochód osobowy marki Ford Mondeo na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. Ekipa Pogotowia Ratunkowego zabrała do SOR kierującego pojazdem. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku i odłączeniu akumulatora.
Czas trwania akcji: 33 minuty
Szacunkowe straty: ok. 8 tys. zł.


3. W dniu 12.04.2009 r. o godz. 13:19  dyżurny  Powiatowego Stanowiska Kierowania w Augustowie  otrzymał  informacje o wypadku drogowym na trasie Augustów - Szczebra, K – 8. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia na osi jezdni i prawym pasie drogi w kierunku miejsc. Augustów stał samochód ciężarowy a przed nim uszkodzony samochód osobowy. Ruch drogowy całkowicie zablokowany. Dwie osoby jadące samochodem osobowym znajdowały się na zewnątrz (wydostały się z pojazdu o własnych siłach). Pojazd ciężarowy bez widocznych uszkodzeń (świadek zdarzenia). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie dwóch ratowników zajęło się osobami poszkodowanymi do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego (ogólne obrażenia ciała). Następnie odłączono akumulator i przemieszczono pojazd z osi jezdni na prawe pobocze w kierunku Augustowa. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia 2 karetek pogotowia lekarz podjął decyzje o przewiezieniu poszkodowanych na obserwacje do SP ZOZ w Augustowie. Strażacy na miejscu zdarzenia kierowali ruchem drogowym do czasu przyjazdu Policji. Z informacji kierowcy samochodu ciężarowego, który był świadkiem zdarzenia wynika, że kierująca samochodem osobowym podczas manewru wyprzedzania jego pojazdu straciła panowanie nad swoim samochodem w wyniku czego kilkakrotnie dachowała.
Szacunkowe straty: ok. 10  tys. zł.


 Ponadto  w omawianym okresie czasu  zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu i zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej  w Augustowie
9 -  krotnie prowadziły działania gaśnicze  pożarów posuszu  traw oraz  ściółki leśnej.

Starszy dyspozytor ogn. Marek Bućko

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.