wtorek, 28 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Augustów

Zdarzenia zanotowane w okresie od 24.02.2009 r. do 03.03.2009 r. Ogółem zanotowano 13 zdarzeń, w tym:
-  4  pożary
-  9  miejscowych zagrożeń
Charakterystyczne zdarzenia:

1.    W  dniu 24.02.2009 o godz. 18:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Augustowie odebrało zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze gminnej w miejscowości Janówek (gm. Sztabin).  Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działania. Jako pierwsza na miejsce zdarzenia przybyła jednostka z OSP Sztabin, która zastała osobę poszkodowaną leżącą przed samochodem osobowym na drodze ( osobę poszkodowaną wyciągnęły osoby postronne spod samochodu). Samochód osobowy Audi stał na środku drogi ( jechała w nim jedna osoba, która nie doznała żadnych obrażeń). Działania polegały na sprawdzeniu czynności życiowych u poszkodowanego - brak tętna i oddechu. Natychmiast przystąpiono do reanimacji. W trakcie prowadzenia reanimacji reszta ratowników zabezpieczyła oraz oświetliła teren akcji. O godz. 18:20 na miejsce akcji przybyła Karetka Pogotowia, której ekipa przejęła reanimację poszkodowanego. W międzyczasie na miejsce akcji dotarł zastęp SRt z JRG A-stów oraz patrol Policji. O godz. 18:44 stwierdzono zgon. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowa z Policji. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych samochód Audi został zabrany z miejsca zdarzenia na parking Policyjny przez firmę Transdźwig Zawadzccy. W samochodzie nie stwierdzono żadnych wycieków.
W działaniach uczestniczyły: 1 zastęp SRt z JRG Augustów 4 strażaków oraz zastęp SLRt z OSP Sztabin 7 strażaków
Czas trwania akcji: 2  godz. 32 minuty

2.    W  dniu 03.03.2009 o godz. 07:52 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Augustowie odebrało zgłoszenie o pożarze kiosku z odzieżą przy ulicy Mickiewicza
w Augustowie. Po przybyciu zastano palący się komin i dach w obrębie komina oraz otwarte drzwi do budynku od strony zaplecza. W budynku nie było osób. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody, jeden do wewnątrz na palącą się konstrukcję więźby dachowej, drugi na palący się komin i dach budynku. Następnie przystąpiono do rozbiórki pokrycia dachu w celu dokładnego dogaszenia więźby dachowej. W trakcie działań na miejsce akcji przybył właściciel budynku. Na miejsce działań przybył także oficer operacyjny. Po dogaszeniu konstrukcji, sprawdzono budynek przy pomocy kamery termowizyjnej, nie stwierdzając zarzewi ognia. Budynek przewietrzono.
Spaleniu uległo: drewniana konstrukcja komina, część dachu przy kominie, zniszczeniu uległ towar (odzież używana)
Szacunkowe straty wyniosły ok. 20 tys. zł.
Uratowano: drewniany budynek sklepu o wartości około 50 tys. zł. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Augustów 7 strażaków
Czas trwania akcji: 1 godzinę 17 minut

W minionym tygodniu  zanotowano 3 zdarzenia związane z  pożarem sadzy w budynkach mieszkalnych przy ulicy Wojska Polskiego,  ulicy Wojciech oraz w miejscowości Motułka gm. Sztabin. Zdarzenia te powstały na skutek wad urządzeń grzewczych na paliwo stałe.
                                    Arkadiusz Prymaka

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.