niedziela, 26 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Augustów

Zdarzenia zanotowane w okresie od 07.01.2009 r. do 13.01.2009 r.
Ogółem zanotowano 20 zdarzeń, w tym:
- 3  pożary
- 16 miejscowych zagrożeń
- 1 alarm fałszywy w dobrej wierze

W dniu 07.01.2009 r. w m. Dalny Las w budynku Nadleśnictwa Szczebra doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano miejscową jednostkę OSP. Przed przybyciem zastępu straży użytkownik budynku wygasił palenisko w piecu c.o. Działania zastępu straży polegały na ugaszeniu palącej się sadzy w kominie poprzez wsypanie soli i użycie gaśnicy proszkowej 6 kg. Następnie założono sito kominowe i przystąpiono do oględzin przewodu kominowego na całej jego długości. Stwierdzono rozszczelnienie komina ponad kalenicą dachu  i w części strychowej (niezamieszkałej) budynku. Straty w budynku oszacowano na ok. 1 tys. zł. Czas trwania akcji to 51 min.

W minionym tygodniu w dniach 08, 09, 12 stycznia samochody pożarnicze jednostek OSP Krasnybór (gm. Sztabin) i Wólka Karwowska (gm. Bargłów Kościelny) wyposażone w pługi śnieżne odśnieżały drogi gminne, umożliwiając przejazd autobusów przewożących dzieci do szkoły jak i dotarcie mieszkańców do sklepów i zlewni mleka.


Arkadiusz Prymaka

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.