środa, 29 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Augustów

Zdarzenia zanotowane w okresie 21.10.2008 r. – 28.10.2008 r.

Ogółem zanotowano 11 zdarzeń, w tym:

-  7 miejscowych zagrożeń
-  3 pożary
-  1 alarm fałszywy w dobrej wierze

Charakterystyczne zdarzenia:

1. W środę, 22 października, ok. godz. 17:00 w nowobudowanym domu, przy ulicy Glinki w Augustowie, doszło do zapalenia się ocieplenia ścian i materiałów izolacyjnych. 17-letni chłopak, gasząc pożar doznał oparzeń rąk. Po przewiezieniu do szpitala, lekarze stwierdzili u niego poparzenia drugiego stopnia. Przyczyną pożaru było pozostawienie patelni na włączonej kuchence.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia właścicielka wskazała miejsce pożaru. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do dogaszania tlącej się wełny mineralnej i folii stanowiącej ocieplenie poddasza nad kuchenką gazową. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych stwierdzono, że syn właścicielki ma oparzoną prawą dłoń, gdyż pozostawił bez dozoru patelnię na włączonej kuchence gazowej w wyniku, czego doszło do zapalenia się oleju a następnie ocieplenia poddasza. Podczas próby ugaszenia pożaru uległ on oparzeniu. Działania polegały na udzieleniu pomocy przed-medycznej osobie poszkodowanej. Do działań zadysponowano Pogotowie Ratunkowe. Po zakończeniu czynności gaśniczych przewietrzono pomieszczenia w budynku mieszkalnym urządzeniem pomiarowym sprawdzono skład powietrza (pomiar w normie).
Straty wyniosły: 0,5 tys. zł
Uratowano mienie wartości ok. 200 tys. zł.
Czas trwania akcji: 48 min.
W działaniach uczestniczyły 2 zastępy, 8 strażaków z JRG Augustów.
  
2. W dniu 24.10.br o godz.10:28 strażacy z JRG Augustów uwolnili gołębia uwięzionego na drzewie przy ulicy m. Konopnickiej w Augustowie. Gołąb zaplątany był w żyłkę wędkarską, która dodatkowo owinięta była o konar drzewa.

3. W dniu 24.10.br o godz. 11:50 do dyżurnego PSK w Augustowie wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Policji z prośbą o pomoc przy wydobyciu ciała z Kanału Bystrego. W trakcie dochodzenia okazało się , że poszkodowany to 82 – letni mieszkaniec Augustowa. Przyczyna zdarzenia w trakcie ustalania przez Policję.

4. W dniu 27.10.2008 r. na ul. Mickiewicza z niewiadomych przyczyn doszło do pożaru samochodu osobowego marki Audi 80. Z pod maski zaparkowanego na parkingu pojazdu wydobywał się dym, a właścicielka pojazdu bezskutecznie próbowała ugasić pożar we własnym zakresie przy użyciu gaśnicy proszkowej. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ugasili pojazd podając bezpośrednio na ognisko pożaru jeden prąd gaśniczy piany ciężkiej.
Straty oszacowano na 2 tys. zł. a uratowano mienie wartości 5 tys. zł.
                                     
                               Arkadiusz Prymaka

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.