sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

       Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 10.08.2009 r. – 16.08.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 12 zdarzeń, w tym 1 pożar i 11 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 541 zdarzeń, w tym 174 pożary,  366 miejscowych zagrożeń  oraz  1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 55 osób rannych i 6 ofiar śmiertelnych. 

       W dniu 12.08.2009r. o godz. 11.37 na trasie Szczuczyn – Obrytki (droga krajowa nr 61) doszło do wypadku dwóch samochodów ciężarowych Mercedes – Litwa, Man - Rosja. W wyniku zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia ciała i została przewieziona do szpitala. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, sprawdzeniu czy nie ma wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych i usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP Grajewo, OSP KSRG Szczuczyn, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pomoc Drogowa.

       W dniu 13.08.2009 r. o godz. 22.11 w Grajewie na ul. Przemysłowej w wyniku wadliwego działania bateryjnego zapalacza gazu w przepływowym podgrzewaczu wody doszło do pożaru piwnicy w budynku jednorodzinnym. Działania polegały na ugaszeniu pożaru, zakręceniu i wyniesieniu butli gazowej oraz oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Grajewo.

       W dniu 16.08.2009 r. o godz. 04.27 na trasie Grajewo – Toczyłowo (droga krajowa nr 61) doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra z samochodem ciężarowym Scania. Nikt    z podróżujących nie doznał obrażeń ciała. W wyniku zderzenia doszło do rozszczelnienia się zbiornika paliwa z olejem napędowym z samochodu ciężarowego Scania. Rozlało się około 700 l. oleju napędowego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz przy użyciu sorbentów i neutralizatorów zebraniu oleju  i oczyszczeniu jezdni z pozostałości powypadkowych. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy PSP Grajewo, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz Pomoc Drogowa.

W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna, jak również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych prowadziły działania związane z usuwaniem rojów gniazd niebezpiecznych owadów stwarzających zagrożenie dla ludzi.
Zastępca Dowódcy JRG asp. sztab. Arkadiusz Lichota

Zobacz film, po obejrzeniu którego nigdy już nie będziesz pisał SMS-ów kierując pojazdem!

(uwaga: zawiera drastyczne sceny):

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.