sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11268 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 03.08.2009 r. – 09.08.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 23 zdarzenia, w tym      3 pożary i 20 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 529 zdarzeń, w tym 173 pożary,  355 miejscowych zagrożeń  oraz  1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 54 osoby ranne i 6 ofiar śmiertelnych.       

       W dniu 03.08.2009 r. o godz. 13.36 na Drodze Krajowej Nr 65 na wysokości skrzyżowania do miejscowości Przechody kierujący pojazdem marki Honda wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu a w konsekwencji  kierowca Nissana przed zderzeniem ratował się ucieczką na pobocze i stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku zderzenia dwie osoby odniosły obrażenia ciała i zostały przewiezione do szpitala. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP Grajewo, jeden OSP KSRG Ciemnoszyje, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pomoc Drogowa.

       W dniu 03.08.2009r. o godz. 16.00 w miejscowości Toczyłowo na Drodze Krajowej Nr 61 doszło do wypadku samochodu osobowego marki VW Passat. W wyniku zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia ciała i została przewieziona do szpitala. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, sprawdzeniu czy nie ma wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych i usunięciu pozostałości powypadkowych         z jezdni stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP Grajewo, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pomoc Drogowa.

       W dniu 04.08.2009 r. o godz. 03.21 w miejscowości Szczuczyn miała miejsce katastrofa budowlana. W wyniku przewrócenia się komina zawaliła się część drewnianego jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Teren działań ratownicy przeszukali pod kątem upewnienia się czy nie ma osób poszkodowanych. Odnaleziono jednego lokatora, któremu na szczęście nic się nie stało. Osoba została przekazana lekarzowi pogotowia ratunkowego do badania. Budynek stwarzał zagrożenie i nie nadawał się do zamieszkania dlatego po konsultacji z Inspektorem Budowlanym oraz władzami miejskimi postanowiono go rozebrać. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy PSP z Grajewa, jednostka OSP KSRG Szczuczyn, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz władze samorządowe.

                                                                                          Zastępca Dowódcy JRG
                                                                                                                        asp. sztab. Arkadiusz Lichota

Komentarze (1)

Ciekawe czy pani A. widziala zdarzenie z 3.08.09 ze skrzyzowania Pszechodziego pana B. ;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.