niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 30.06.2009 r. – 13.07.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 39 zdarzeń, w tym 2 pożary i 37 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 447 zdarzeń, w tym 159 pożarów,  287 miejscowych zagrożeń  oraz  1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 43 osoby ranne i 6 ofiar śmiertelnych.       

W dniu 07.07.2009 r.  o godz. 17.01 do PSK w Grajewie wpłynęła informacja o utonięciu mężczyzny na Jeziorze Rajgrodzkim w okolicach Czarnawsi. W poszukiwaniach mężczyzny udział brał jeden zastęp SLRR z łodzią ratowniczą (7 osób – grupa wodno - nurkowa) z  Grajewa    i jeden zastęp SOp (1osoba – kierownik robót nurkowych) z Augustowa. Nurkowie z Grajewa znaleźli poszukiwanego topielca na kilku metrach głębokości.

W dniu 09.07.2009 r. o godz. 17.03 dyżurny PSK w Grajewie otrzymał zgłoszenieo zderzeniu ciągnika rolniczego z pociągiem osobowym. Po wstępnym rozpoznaniu stwierdzono, że na niestrzeżonym przejeździe w Ciemnoszyjach na przyczepę ciągniętą przez ciągnik rolniczy najechał pociąg osobowy relacji Ełk – Białystok. W wyniku zderzenia  trzy osoby odniosły obrażenia i zostały przewiezione przez personel karetek pogotowia do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG, jeden OSP Ciemnoszyje, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne i inne służby.

Informujemy, że w przypadku zauważenia wystąpienia roju lub gniazda nie należy zbliżać się do owadów na odległość mniejszą niż 20 m. Nie należy również samodzielnie ich usuwać ani drażnić.
O każdym przypadku stwierdzenia wystąpienia owadów stwarzających zagrożenie należy niezwłocznie poinformować PSP.

                                                                                                             Zastępca Dowódcy JRG
                                                                                                           asp. sztab. Arkadiusz Lichota                                      

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.