niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11841 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 18.05.2009 r. – 25.05.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 31 zdarzeń, w tym 3 pożarów i 28 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 327 zdarzeń, w tym 147 pożarów,  179 miejscowych zagrożeń  oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 31 osób rannych i 2 ofiary śmiertelne.       
Informujemy, że w przypadku zauważenia wystąpienia roju lub gniazda nie należy zbliżać się do owadów na odległość mniejszą niż 20m. Nie należy również samodzielnie ich usuwać ani drażnić. O każdym przypadku stwierdzenia wystąpienia owadów stwarzających zagrożenie należy niezwłocznie poinformować PSP.

W dniu 19.05.2009r. o godzinie 0455  na Trasie Szczuczyn – Wąsosz doszło do kolizji  dwóch samochodów osobowych Ford Fiesta, Nissan Serene. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu pojazdów na pobocze jezdni. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp z OSP Szczuczyn.  

W dniu 19.05. 2009 r. o godzinie 1017  PSK w Grajewie otrzymało zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku jednorodzinnym.  Przyczyną powstania pożaru było niewłaściwe użytkowanie urządzeń elektrycznych. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy z JRG Grajewo.

W dniu 20.05.2009r. jednostka OSP KSRG Rajgród przez około 3 godziny brała udział w usuwaniu skutków wystąpienia na terenie gminy w poprzednich dniach silnych wiatrów.

W dniu 22.05.2009r.  o godzinie 2314 PSK w Grajewie otrzymało zgłoszenie że w miejscowości Miecze(droga krajowa nr 61), doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego oraz dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku jedna osoba z Forda Escort została ranna a druga z Audi A6 poniosła śmierć na miejscu.  Działania ratownicze które trwały ponad pięć godzin prowadzone były przez dwa zastępy z JRG Grajewo oraz jednostkę OSP KSRG Rajgród. Na miejscu zdarzenia była również Policja, Pogotowie oraz Pomoc Drogowa.

W dniu 21.05 2009r. ramach ćwiczeń na obiektach strażacy z JRG Grajewo zapoznali się z budową instalacji gazowej w cysternie do przewozu gazu. Ćwiczenia mają na celu przypomnienie zasad postępowania podczas wypadków drogowych z udziałem cystern przewożących gaz.  

                                                                                 Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie
                                                                                          mł. bryg. Andrzej Jabłoński  

Komentarze (1)

a moze cos więcej o tym wypadku w mieczach?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.