sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 03.03.2009 r. – 11.03.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 10 zdarzeń, w tym  3 pożary i  7 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 95 zdarzeń, w tym 31 pożarów,  64 miejscowe zagrożenia, alarmów fałszywych nie odnotowano. Ogólna ilość osób poszkodowanych   w powstałych zdarzeniach: 13 osób rannych i 1 śmiertelna.

W dniu 06.03.2009 r. o godz. 2144 w miejscowości Szczuczyn doszło do wypadku samochodu osobowego Skoda Fabia. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący pojazdem zjechał do przydrożnego rowu. Rannemu kierowcy na miejscu zdarzenia pomocy udzieliło pogotowie, a następnie został on przewieziony do szpitala w Grajewie. Działania ratownicze prowadzone przez jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP KSRG Szczuczyn trwały około dwóch godzin.

W dniu 06.03.2009 r. o godz. 1206  w Wytwórni Pasz „Wipasz”, usytuowanej w Grajewie przy ulicy Wiórowej, w wyniku samozapalenia biologicznego, zapaliły się wytłoki jabłkowe do produkcji pasz zwierzęcych składowane w metalowym silosie. Działania gaśnicze prowadzone przez siedem zastępów PSP oraz zastęp OSP KSRG Ciemnoszyje trwały około 14 godzin i obejmowały:
podawanie prądów wody na zbiornik celem schłodzenia oraz do jego wnętrza z podnośnika SHD-25 jak również poprzez wykonane wcześniej otwory w zbiorniku przy jednoczesnej obronie sąsiednich silosów.

W dniu 1 marca 2009r. w Gimnazjum w Radziłowie zostały przeprowadzone pogadanki i zajęcia praktyczne z młodzieżą pod hasłem „ I Ty możesz uratować życie ”. Zajęcia, które składały się z części teoretycznej i praktycznej zorganizowała i przeprowadziła KP PSP w Grajewie, wspólnie z przedstawicielem KPP w Grajewie.

W pierwszej części omówiono bezpieczeństwo pożarowe w sezonie zimowym oraz bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Zajęcia praktyczne obejmowały trzy pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej dla 63 uczniów klas trzecich gimnazjum oraz 3 nauczycieli.

                                                                                              Rzecznik prasowy KP PSP
                                                                                              mł. bryg. Andrzej Jabłoński

                                                

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.