niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 30.09.2008 r. – 05.10.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz  9 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 658 zdarzeń, w tym 138 pożarów,  514 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. Ogólna ilość  osób poszkodowanych w zdarzeniach to 95 osób, w tym  6 ofiar śmiertelnych.

W dniu 30.09.2008 r. o godz. 1402 na drodze krajowej Nr 61 w  miejscowości Miecze  doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Fiat Uno i Renault Master. W wyniku zderzenia pięć osób(w tym dwoje dzieci) zostało rannych.  W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP KSRG Rajgród.

W dniu 01.10.2008r o godz. 1321 w miejscowości Szczuczyn, kierujący samochodem ciężarowym Scania uderzył w tył samochodu dostawczego marki Mercedes. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna i po udzieleniu pomocy medycznej została przewieziona do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP KSRG Szczuczyn.

W dniu 02.10.2008r o godz. 1318 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że około 2 km przed miejscowością Ciemnoszyje zapaliła się lokomotywa składu osobowego, jadącego z Białegostoku do Ełku. Na miejscu stwierdzono, że spod lokomotywy wydobywa się dym oraz niewielkie płomienie ognia. Po odłączeniu prądu w sieci trakcyjnej podano jeden prąd piany ciężkiej w celu ugaszenia palącej się instalacji elektrycznej oraz  schłodzenia innych podzespołów lokomotywy. W działaniach gaśniczych udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP KSRG Klimaszewnica.

W dniu 04.10.2008r. o godz. 0902  w miejscowości Rajgród zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku wypadku siedem osób (w tym 3 dzieci) zostało poszkodowanych. Po udzieleniu pomocy medycznej przewieziono je do szpitala w Grajewie. Działania ratownicze trwały prawie trzy godziny i prowadzone były przez jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP KSRG Rajgród.Galeria zdjęć
                                  Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                          

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.