sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10269 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 15.09.2008 r. – 21.09.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 12 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz  10 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 631 zdarzeń, w tym 133 pożary,  492 miejscowe zagrożenia oraz 6 alarmów fałszywych. Ogólna ilość  osób poszkodowanych w zdarzeniach to 77 osób, w tym  6 ofiar śmiertelnych.

W dniu 16.09.2008 r. o godz. 17.05 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na ulicy Wojska Polskiego (samochód Toyota Corolla i Fiat Brava). W wyniku zderzenia trzy osoby odniosły obrażenia i personel karetek pogotowia zabrał je do szpitala. Przy użyciu sorbentów zebrano płyny eksploatacyjne z jezdni. W działaniach udział brały dwa zastępy PSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja i Pomoc Drogowa.

W dniu 17.09.2008 r. o godz. 14.07 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP  w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego Daf w pobliżu miejscowości Guty. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ciągnik siodłowy z naczepą leży na boku i częściowo tarasuje drogę. Do postawienia na koła zestawu użyto ciężkiego samochodu ratownictwa drogowego z Augustowa. W działaniach ratowniczych brał udział jeden zastęp PSP Grajewo, jeden zastęp OSP Szczuczyn, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pomoc Drogowa.
 
W dniu  21.09.2008 r. o godz. 09.18 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP  w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki Fiat 126p i Skody Fabia na drodze krajowej Nr 65 (trasa Prostki – Ełk). Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp PSP Grajewo. W wyniku zderzenia obrażeń doznały trzy osoby, które personel karetek pogotowia zabrał do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brał także jeden zastęp PSP Ełk, jeden OSP Prostki, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

W dniu 21.09.2008 r. o godz. 09.45 na drodze krajowej Nr 61 w pobliżu miejscowości Szczuczyn miał miejsce wypadek samochodu Audi. Samochód w wyniku zderzenia dachował. Auto postawiono na kołach i przewieziono na parking. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp OSP Szczuczyn, Policja i pomoc drogowa.

                                          Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                          

Komentarze (1)

a z psp nie byli,bo tu na zdjeciu to same ochotniki

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.