Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10328 wyświetleń

Kronika 998

      Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 02.07.2008r. – 07.07.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń - 2 pożary i 9 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 329 zdarzeń, w tym: 97 pożarów, 227 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 51 osób, w tym 6 ofiar śmiertelnych.

      W dniu 04.07.2008 r. o godz. 15.34  na trasie Ruda – Ciemnoszyje (droga krajowa nr 65) doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia jedna osoba poniosła śmierć a druga odniosła obrażenia ciała. Aby wydobyć uwięzione ciało kierowcy z pojazdu strażacy użyli sprzętu hydraulicznego Lukas oraz ciężkiego samochodu ratownictwa drogowego z JRG nr 2 w Białymstoku. W działaniach ratowniczych trwających ponad sześć godzin udział brały cztery zastępy PSP, jeden zastęp OSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pomoc Drogowa.

      W dniu 05.07.2008 r. o godz. 22.25  w Grajewie doszło do zadymienia lokalu handlowo – usługowego. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że przyczyną zadymienia było zwarcie w instalacji elektrycznej. Działania ograniczyły się do wyłączenia zasilania oraz ugaszeniu niewielkiego  pożaru. W działaniach gaśniczych udział brał jeden zastęp PSP.

      W dniu  06.07.2008 r. o godz. 16.44 w miejscowości Guty (droga krajowa nr 61) doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. W wyniku zderzenia jedna osoba odniosła obrażenia ciała i została zabrana do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad cztery godziny udział brały dwa zastępy PSP (w tym samochód ciężki ratownictwa drogowego z JRG 2  w Białymstoku), Policja, Karetka Pogotowia i Pomoc Drogowa.

            Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy dysponowani byli do zdarzeń  związanych z usuwaniem gniazd niebezpiecznych owadów, połamanych konarów drzew.
Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (2)

Jak doszło doszło do tego wypadku?

dla tego z piachem koło pękło i zjeżdzał na lewo strone w strone grajewa i sie zdezyli

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.