sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 17.12.2007r. –26.12.2007r. odnotowano 12 zdarzeń -  5 pożarów i 7 miejscowych zagrożeń.Ogółem od początku roku zanotowano 832 zdarzenia, w tym: 206  pożarów, 621 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 125 osób, w tym  12 ofiar śmiertelnych.

W dniu 17.12.2007r o godzinie 21.45 na drodze krajowej Nr 61, odcinek Rajgród-Barszcze doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych - IVECO (przewożący płyty wiórowe) oraz DAF (przewożący drut zbrojeniowy). Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dojście do osób poszkodowanych. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon kierowców obu pojazdów.Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu piany na rozlane paliwo i ograniczeniu jego rozprzestrzeniania się oraz odłączeniu akumulatorów. Teren działań oświetlono i przeszukano najbliższe otoczenie zdarzenia w celu upewnienia się czy nie ma dodatkowych osób poszkodowanych. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję i Prokuratora, przy użyciu sprzętu hydraulicznego, wydobyto ciała kierowców z rozbitych samochodów. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy PSP, zastęp OSP z Rajgrodu, policja , pogotowie oraz inne służby specjalistyczne.

W dniu 18.12.2007r. o godzinie 15.03 na drodze krajowej nr 61 (trasa Grajewo – Szczuczyn ) kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze drogi a następnie do przydrożnego rowu i przewrócił się na bok. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu nie doznał obrażeń ciała. Teren działań zabezpieczono, odłączono akumulator, usunięto wyciek paliwa z uszkodzonego zbiornika a rozlane paliwo zebrano przy pomocy sorbentu. Przy pomocy przecinarki do metalu STIHL usunięto metalową barierkę ochronną. Pojazd został wyciągnięty z rowu przez pomoc drogową i odholowany na parking.
W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP.

 W dniu 19.12.2007r o godzinie 09.56 w Szczuczynie na ulicy Kilińskiego wybuchł pożar w piwnicy budynku kwiaciarni. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palą się kartony oraz inne rzeczy znajdujące się w pomieszczeniu kotłowni - występuje duże zadymienie.Strażacy zabezpieczeni w ubrania ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza budynku  i podali jeden prąd wody w natarciu na ognisko pożaru. Po zakończonych działaniach gaśniczych pomieszczenia oddymiono i przewietrzono. Miejsce zdarzenia przekazano do zabezpieczenia i nadzoru dla właściciela.
Pouczono go również o bezpiecznych zasadach korzystania z urządzeń ogrzewczych na paliwo stałe. W działaniach gaśniczych udział brał zastęp PSP oraz zastęp OSP ze Szczuczyna.
  
W dniu 21.12.2007r o godzinie 2326  na terenie ogródków działkowych OAZA w Grajewie w okolicach ulicy Elektrycznej zapaliła się altana ogrodowa. Po przybyciu na miejsce teren akcji oświetlono i zabezpieczono przed dostępem osób postronnych. Podano dwa prądy wody w natarciu na palący się obiekt oraz jeden prąd wody w obronie przylegającej wiaty. Ze względu na silne zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru dokładnie przeszukano budynek w celu upewnienia się czy nie ma wewnątrz ludzi. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy PSP.
 

               
                       Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.