Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 01.10.2007 r. – 07.10.2007 r. odnotowano 12 zdarzeń, w tym 3 pożary i 9 miejscowych zagrożeń.   Ogółem od początku roku zanotowano 723 zdarzeń, w tym: 176  pożary, 544 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.
Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 95 osoby w tym 9 ofiar śmiertelnych.

              W dniu 01.10.2007 r. o godzinie 0816 na drodze Grajewo – Popowo(droga krajowa nr 61) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Jedna osobowa została ranna. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP.        
  W dniu 02.10.2007 r. o godzinie 1417 w Szczuczynie na ul. Sportowej doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym. Nikt nie odniósł obrażeń. Działania ratownicze polegały na zebraniu rozlanego oleju z drogi oraz pomocy w usunięciu uszkodzonego ciągnika . W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy. Jeden z JRG, drugi z jednostki OSP Szczuczyn.       
             W dniu 02.10.2007r. o godzinie 2331  zadysponowano jednostkę Osp Wąsosz oraz jeden zastęp z JRG Grajewo do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Wąsosz. Działania gaśnicze prowadzone były przez prawie trzy godziny. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w budynku.
              W dniu 05.10.2007r  o godzinie 0658 na trasie Grajewo – Toczyłowo(droga krajowa nr 61) doszło do wypadku samochodu osobowego. Na miejsce zdarzenia wyjechały dwa zastępy PSP. Podstawowe działania polegały na uwolnieniu uwięzionej osoby z pojazdu który był przewrócony na bok i znajdował się na poboczu drogi. W samochodzie jechało również dziecko które nie doznało większych obrażeń ciała. Działania ratownicze prowadzone były przez ponad godzinę.


            Ponadto w dniu 07.10.2007r. na terenach przy klubie „Hades” w Grajewie zostały przeprowadzone IV Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu. Ogółem w zawodach wzięło udział 7 jednostek OSP t.j. OSP Grajewo, OSP Boczki, OSP Ciemnoszyje, OSP Wąsosz, OSP  Szczuczyn, OSP Ławsk oraz MDP OSP z Radziłowa. Po ostrej rywalizacji zawody wygrała jednostka OSP Ciemnoszyje.

Galeria zdjęć

                   nik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Zabytkowe auta w piątek w Grajewie

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Bożennie Grądzkiej

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.