wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11458 wyświetleń

Kronika 998

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 06.08.2007 r. – 12.08.2007 r. odnotowano 30 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 28 miejscowych zagrożeń.  
 Ogółem od początku roku zanotowano 560 zdarzeń, w tym: 149  pożarów, 408 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

            W dniu 09.08.2007r. o godzinie 17.46 w miejscowości Racibory gmina Radziłów w wyniku silnego wiatru przewróciło się drzewo na budynek mieszkalny, łamiąc jednocześnie słup elektryczny i zrywając przewody. Przy użyciu drabin przenośnych ratownicy weszli na dach budynku i przy użyciu pił mechanicznych pocięli drzewo na kawałki i położyli w bezpieczne miejsce. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy PSP, 2 zastępy OSP KSRG Radziłów, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.
 W dniu 09.08.2007 r. o godzinie 20.30 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Grajewie otrzymało zgłoszenie o zniszczeniu trzech budynków gospodarczych w miejscowości Klimaszewnica gmina Radziłów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że silny wiatr zerwał dachy z budynków inwentarsko – magazynowych oraz stodoły. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy PSP jeden zastęp OSP KSRG Klimaszewnica i władze samorządowe.
 W dniu 10.08.2007 r. o godzinie 10.46 zanotowano wypadek dwóch samochodów osobowych na trasie Toczyłowo – Miecze gmina Rajgród (fragment drogi krajowej nr 61). Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez jednego z uczestników ruchu doszło do zderzenia pojazdów. Pasażer jednego z nich został ranny i przewieziony do Szpitala Ogólnego w Grajewie. W działaniach ratowniczych uczestniczyły: zastęp SRT z JRG Grajewo, zastęp GBA z OSP KSRG Rajgród, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa.

 Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy interweniowali przy zdarzeniach związanych z usuwaniem gniazd niebezpiecznych owadów z budynków mieszkalnych jak również usuwaniem skutków gwałtownych burz, które przeszły przez powiat grajewski. 
        
        Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

Komentarze (3)

Kierowco, jedz ostroznie i nie szybko.

takie piekne samochody do kasacji:(

kierowco śpiesz się powoli

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.