środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 12876 wyświetleń

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 06.08.2007 r. – 12.08.2007 r. odnotowano 30 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 28 miejscowych zagrożeń.  
 Ogółem od początku roku zanotowano 560 zdarzeń, w tym: 149  pożarów, 408 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

            W dniu 09.08.2007r. o godzinie 17.46 w miejscowości Racibory gmina Radziłów w wyniku silnego wiatru przewróciło się drzewo na budynek mieszkalny, łamiąc jednocześnie słup elektryczny i zrywając przewody. Przy użyciu drabin przenośnych ratownicy weszli na dach budynku i przy użyciu pił mechanicznych pocięli drzewo na kawałki i położyli w bezpieczne miejsce. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy PSP, 2 zastępy OSP KSRG Radziłów, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.
 W dniu 09.08.2007 r. o godzinie 20.30 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Grajewie otrzymało zgłoszenie o zniszczeniu trzech budynków gospodarczych w miejscowości Klimaszewnica gmina Radziłów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że silny wiatr zerwał dachy z budynków inwentarsko – magazynowych oraz stodoły. W działaniach ratowniczych uczestniczyły 2 zastępy PSP jeden zastęp OSP KSRG Klimaszewnica i władze samorządowe.
 W dniu 10.08.2007 r. o godzinie 10.46 zanotowano wypadek dwóch samochodów osobowych na trasie Toczyłowo – Miecze gmina Rajgród (fragment drogi krajowej nr 61). Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez jednego z uczestników ruchu doszło do zderzenia pojazdów. Pasażer jednego z nich został ranny i przewieziony do Szpitala Ogólnego w Grajewie. W działaniach ratowniczych uczestniczyły: zastęp SRT z JRG Grajewo, zastęp GBA z OSP KSRG Rajgród, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa.

 Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy interweniowali przy zdarzeniach związanych z usuwaniem gniazd niebezpiecznych owadów z budynków mieszkalnych jak również usuwaniem skutków gwałtownych burz, które przeszły przez powiat grajewski. 
        
        Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (3)

Kierowco, jedz ostroznie i nie szybko.

takie piekne samochody do kasacji:(

kierowco śpiesz się powoli

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.