poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 10.07.2007 r. – 15.07.2007 r. odnotowano 17 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz 13 miejscowych zagrożeń.
   Ogółem od początku roku zanotowano 475 zdarzeń, w tym: 141  pożarów, 332 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

 W dniu 13.07.2007 r. o godzinie 13.30 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP   w Grajewie otrzymało zgłoszenie o wypadku 4 samochodów osobowych na ul. Wojska Polskiego w Grajewie. Osoby podróżujące samochodami nie odniosły obrażeń ciała.   W działaniach ratowniczych udział brał zastęp SRT z JRG Grajewo.
 W dniu 13.07.2007 r. o godzinie 19.20 Państwowa Straż Pożarna w Grajewie została poinformowana o znacznej ilości metalowych wkrętów rozsypanych na ul. Konstytucji 3-go Maja w Grajewie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano  samochód SRT z JRG Grajewo, który zlikwidował zagrożenie.
 W dniu 13.07.2007 r.  o godzinie 23.15 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP  w Grajewie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w pobliżu miejscowości Tama gm. Rajgród. Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych okazało się, że samochód osobowy uderzył w łosia, a w samochód osobowy uderzył litewski TIR. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały ranne i przewiezione do Szpitala Ogólnego w Grajewie, natomiast łoś zginął na miejscu. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp SRT z JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa i służby leśne.
 W dniu 14.07.2007 r. około godziny 19.15 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał informację o zadymieniu mieszkania na ul. Traugutta w Grajewie. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano średni samochód ratowniczo – gaśniczy  z JRG Grajewo oraz Policję. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania i zakręcili zawór butli gazowej oraz wyłączyli kuchenkę, na której paliła się potrawa w garnku. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń

 Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy kilka razy wyjeżdżali do usuwania gniazd niebezpiecznych owadów z budynków mieszkalnych oraz powalonych drzew na drogi.
        

        Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

poniedziałek, 26 lutego 2024

Grajewo. "Gang Olsena" w akcji

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.