Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 10.07.2007 r. – 15.07.2007 r. odnotowano 17 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz 13 miejscowych zagrożeń.
   Ogółem od początku roku zanotowano 475 zdarzeń, w tym: 141  pożarów, 332 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

 W dniu 13.07.2007 r. o godzinie 13.30 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP   w Grajewie otrzymało zgłoszenie o wypadku 4 samochodów osobowych na ul. Wojska Polskiego w Grajewie. Osoby podróżujące samochodami nie odniosły obrażeń ciała.   W działaniach ratowniczych udział brał zastęp SRT z JRG Grajewo.
 W dniu 13.07.2007 r. o godzinie 19.20 Państwowa Straż Pożarna w Grajewie została poinformowana o znacznej ilości metalowych wkrętów rozsypanych na ul. Konstytucji 3-go Maja w Grajewie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano  samochód SRT z JRG Grajewo, który zlikwidował zagrożenie.
 W dniu 13.07.2007 r.  o godzinie 23.15 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP  w Grajewie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym w pobliżu miejscowości Tama gm. Rajgród. Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych okazało się, że samochód osobowy uderzył w łosia, a w samochód osobowy uderzył litewski TIR. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały ranne i przewiezione do Szpitala Ogólnego w Grajewie, natomiast łoś zginął na miejscu. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp SRT z JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa i służby leśne.
 W dniu 14.07.2007 r. około godziny 19.15 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał informację o zadymieniu mieszkania na ul. Traugutta w Grajewie. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano średni samochód ratowniczo – gaśniczy  z JRG Grajewo oraz Policję. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania i zakręcili zawór butli gazowej oraz wyłączyli kuchenkę, na której paliła się potrawa w garnku. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń

 Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy kilka razy wyjeżdżali do usuwania gniazd niebezpiecznych owadów z budynków mieszkalnych oraz powalonych drzew na drogi.
        

        Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.