wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12594 wyświetleń

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 25.06.2007 r. – 01.07.2007 r. odnotowano 17 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz 14 miejscowych zagrożeń.  Ogółem od początku roku zanotowano 428 zdarzeń, w tym: 130  pożarów, 296 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

 W dniu 26.06.2007 r. o godzinie 01.35 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP  w Grajewie otrzymało zgłoszenie o pożarze stodoły murowanej w Kownatkach gm. Radziłów. Spaleniu uległa więźba dachowa stodoły, drewno opałowe, węgiel oraz około 5 ton siana.  Dzięki szybkiej akcji strażaków uratowano budynek mieszkalny i gospodarczy. W akcji gaśniczej trwającej ponad 4 godziny uczestniczył zastęp GCBA 8/50 z JRG Grajewo oraz jednostki OSP KSRG Radziłów i Klimaszewnica.               
 
W dniu 28.06.2007 r. o godzinie 14.34 Państwowa Straż Pożarna w Grajewie została poinformowana o wypadku drogowym w miejscowości Popowo gm. Grajewo. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp SRT z JRG Grajewo, który postawił leżący na dachu samochód na koła oraz zabezpieczał miejsce zdarzenia. Po zakończeniu działań przez policję sprzątnięto pozostałości powypadkowe.

 W dniu 28.06.2007 r.  o godzinie 21.18 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania    w Grajewie otrzymał informację o pożarze samochodu dostawczego w Grajewie przy ulicy Elewatorskiej. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano 2 samochody ratowniczo – gasnicze. Strażacy PSP pracujący w aparatach ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd piany ciężkiej na palący się samochód oraz jeden prąd wody w obronie budynku. Przy użyciu samochodu gaśniczego wyciągnięto samochód dostawczy na zewnątrz, następnie zakręcono zawór butli gazowej oraz odłączono akumulator. Dzięki szybkiej akcji strażaków uratowano budynek biurowy z wyposażeniem.    
 
 Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy kilka razy wyjeżdżali do usuwania gniazd niebezpiecznych owadów z budynków mieszkalnych oraz powalonych drzew na drogi.
        

        Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (1)

w popowie to zawsze duzo wypadków... co za miejscowośc

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.