poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 09.04.2007r – 16.04.2007r odnotowano 8 zdarzeń w tym 3 pożary oraz 5  miejscowych zagrożeń.
   Ogółem od początku roku PSP i OSP dysponowana była 193 razy do  zdarzeń, w tym:   do 65 pożarów i 127 miejscowych zagrożeń. Odnotowano również 1 alarm fałszywy.

         W dniu 10.04.2007r o godzinie 12.01 powiadomiono PSK w Grajewie o utonięciu człowieka w zbiorniku wodnym (stawie) w pobliżu miejscowości Rybczyzna, gm. Rajgród. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie wydobyciu zwłok ze stawu. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp JRG PSP z łodzią motorową.

Ponadto w wyżej wymienionym okresie strażacy PSP dysponowani byli do pożarów związanych z gaszeniem palących się traw, zdarzeń związanych z usuwaniem nadłamanych konarów drzew oraz innych miejscowych zagrożeń. 


                                                                                                  Rzecznik prasowy KP PSP
                                                                                                   mł. bryg.  Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.