Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 12.03.2007r – 18.03.2007r odnotowano 24 zdarzenia w tym 4 pożary oraz 20 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku PSP i OSP dysponowana była do 132 zdarzeń, w tym: 36 pożarów i 95 miejscowych zagrożeń. Odnotowano również 1 alarm fałszywy.

- W dniu 18.03.2006r o godzinie 1100 w Szczuczynie na Placu 1000 Lecia doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym i rozlania oleju napędowego na jezdnię. Rozlany olej zneutralizowano i zebrano z jezdni. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP w Grajewie.

- W dniu 12.03.2007r o godzinie 1003 w Grajewie na ul. Targowej znaleziono butelkę z substancją niebezpieczną - rtęcią. Potwierdzono rodzaj substancji znajdującej się w butelce, zabezpieczono ją przed osobami postronnymi a następnie przekazano do utylizacji w specjalistycznym zakładzie. W likwidacji skutków zdarzenia uczestniczył jeden zastęp PSP.

- W dniu 17.03.2007r o godzinie 2035 na trasie Białogrody – Sośnia gm. Grajewo doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego marki Fiat 126p. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba, którą personel karetki pogotowia zabrał do szpitala. W działaniach udział brały jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i Policji.

Ponadto w wyżej wymienionym okresie strażacy PSP interweniowali przy miejscowych zagrożeniach związanych z wypompowywaniem wody z piwnic oraz innych obiektów oraz w zdarzeniach likwidując zagrożenia związane z usuwaniem nadłamanych konarów drzew przy drogach, które zagrażały przejeżdżającym pojazdom.

W dniu 9 marca 2007 r. w komendzie Powiatowej PSP w Grajewie odbyło się szkolenie dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie, w którym udział wzięło 11 strażaków. Podczas szkolenia zaprezentowano sprzęt będący na wyposażeniu JRG i omówiono zasady funkcjonowania i zadania realizowane przez Państwową Straż Pożarną.

Rzecznik prasowy KP PSP
mł. bryg. Andrzej Jabłoński

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.