czwartek, 23 września 2021

Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 05.03.2007 r. – 11.03.2007r. odnotowano 21 miejscowych zagrożeń oraz 3 pożary.

Ogółem od początku roku PSP i OSP dysponowana była do 108 zdarzeń, w tym: 32 pożarów i 75 miejscowych zagrożeń. Odnotowano również 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE   ZDARZENIA

W dniu 08.03.2007 r. o godz. 0610  - w Grajewie na ul. Elektrycznej wybuchł pożar w kotłowni przystosowanej do ogrzewania namiotu foliowego o powierzchni około 1500 m2.. Działania straży polegały na podaniu 1 prądu wody w natarciu na palącą się kotłownię oraz 1 prądu wody w obronie sąsiednich obiektów. Następnie po ugaszeniu pożaru wszystkie obiekty oddymiono i przewietrzono. W działaniach gaśniczych prowadzonych przez ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.
 
Ponadto w wyżej wymienionym okresie strażacy PSP interweniowali przy pożarach śmietników na terenie miasta, miejscowych zagrożeniach związanych z wypompowywaniem wody z piwnic oraz innych obiektów. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowały przy 20 zdarzeniach likwidując zagrożenia związane z usuwaniem nadłamanych konarów drzew przy drogach, które zagrażały przejeżdżającym pojazdom. 
Rzecznik prasowy KP PSP
mł. bryg.  Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.