Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11343 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 17.10.2006 r. – 22.10.2006 r. odnotowano 7 zdarzeń, w tym  5 pożarów oraz 2 miejscowe zagrożenia. W okresie tym PSP  interweniowała również kilkakrotnie do podpaleń śmieci oraz śmietników wolnostojących na terenie osiedli

W dniu 17.10.2006 r. o godzinie 09.25  strażacy zostali zadysponowani do nietypowego zdarzenia do miejscowości Bęćkowo w gm. Szczuczyn. Na miejscu stwierdzono, że na dachu budynku obory znajduje się bocianie gniazdo które jest mocno przechylone i stwarza zagrożenie dla mieszkańców. Ze względu na ciężar oraz gabaryty gniazda strażacy rozebrali je warstwowo i przy użyciu podnośnika SH-18 zwieźli na ziemię. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP. 

W wyżej wymienionym okresie PSP dwukrotnie interweniowała do zdarzeń w których przyczyną była nieszczelność oraz niedrożność przewodów kominowych podczas ogrzewania. W wyniku w/w wad dochodziło do dużego zadymienia a w następstwie zagrożenia dla zdrowia oraz życia osób przebywających w mieszkaniach.

Ogółem od początku roku wystąpiło 661 zdarzeń, w tym: 239 pożarów, 418 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.
           

Rzecznik prasowy KP PSP
mł. bryg.  Andrzej Jabłoński

Komentarze (1)

zostawcie bocianki nasze piekne hehehe niemacie co robic juz ehehee

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.