poniedziałek, 20 września 2021

Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998

Ubiegły tydzień na drogach powiatu grajewskiego obfitował w zdarzenia z udziałem motocyklistów. Niestety w wyniku powstałych zdarzeń kierowca jednego z jednośladów wypadku nie przeżył, natomiast 3 kolejne osoby doznały poważnych obrażeń ciała.

Do pierwszego zdarzenia doszło 15 czerwca 2017 r. około godziny 14.51 na ulicy Ełckiej w Grajewie. Kierujący jednośladem mężczyzna zderzył się z samochodem osobowym i przewrócił na bok. W zdarzeniu ucierpiała pasażerka motocykla, która po udzieleniu pomocy na miejscu została przetransportowana do szpitala w Grajewie.

Kolejne zdarzenie z udziałem motocyklistów miało miejsce w piątek 16 czerwca 2017 r. Około godziny 19.14 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu 2 jednośladów w miejscowości Bęćkowo gm. Szczuczyn. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej ustalono, że kierujący motocyklem Junak zderzył się z kierującym motocyklem Kawasaki. W tym wypadku obaj mężczyźni odnieśli bardzo poważne obrażenia ciała i zostali przetransportowani do szpitali. Kierowca jednego motocykla w stanie ciężkim trafił do szpitala w Grajewie, a drugi w stanie krytycznym został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala klinicznego w Białymstoku.

Tragiczne zdarzenie odnotowano w piątek 16 czerwca 2017 r. o godzinie 21.40 na trasie Grajewo – Ruda (droga krajowa nr 65). Kierujący motocyklem marki Honda zderzył się z łosiem, który nagle wbiegł na drogę wprost pod koła jednośladu. Siła zderzenia była tak duża, że motocykl został doszczętnie zniszczony, a kierujący nim mężczyzna zginął na miejscu. Zwierzę również nie przeżyło wypadku.

Niestety wypadki z udziałem motocyklistów to nie jedyne zdarzenia, do których wyjeżdżali w miniony weekend strażacy z terenu powiatu grajewskiego. W sobotę 17 czerwca 2017 r. o godzinie 13.38 na trasie Bełda – Stoczek gm. Rajgród samochód osobowy Opel Zafira zderzył się z samochodem marki Fiat Panda. Po zderzeniu samochody stanęły w ogniu. Na szczęście pasażerowie obu pojazdów (4 osoby) samodzielnie wydostały się z pojazdów i oddaliły od miejsca pożaru na bezpieczną odległość. Obrażenia wszystkich osób okazały się na tyle poważne, że lekarz podjął decyzję o transporcie poszkodowanych do placówek medycznych: najbardziej poszkodowana osoba została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Suwałkach, natomiast 3 pozostałe, w tym 5 – letnie dziecko przetransportowano do szpitala w Grajewie.

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
st. kpt. Arkadiusz Lichota

fot. KP PSP Grajewo

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.