czwartek, 2 lutego 2023

Wiadomości

Kronika 998

22 grudnia 2016 r. w godzinach porannych służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze krajowej nr 61 w okolicach miejscowości Miecze gm. Rajgród. Na miejscu ustalono, że w zdarzeniu biorą udział Opel Vivaro, Mercedes Vito oraz Skoda Roomster na łotewskich numerach rejestracyjnych i Chrysler na polskich numerach rejestracyjnych. Wszyscy podróżujący wydostali się z pojazdów na zewnątrz przed przybyciem na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania zastępu Państwowej Straży Pożarnej i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Mieczy i Rajgrodu polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem pojazdów, neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z drogi.

22 grudnia 2016 r. o godz. 19.21 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem 2 samochodów ciężarowych i samochodu osobowego na drodze krajowej nr 61 w pobliżu miejscowości Bełda gm. Rajgród. Z uwagi na charakter i rozmiary zdarzenia do akcji zadysponowano 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Mieczy i Rajgrodu. Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych ustalono, że zestaw ciągnik siodłowy Volvo z naczepą bez ładunku leży na boku poza pasem drogowym, natomiast laweta Mercedes przewożąca 2 samochody osobowe i Opel Vectra stoją na drodze blokując przejazd. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia podróżujący pojazdami (5 osób) nie odnieśli obrażeń i po zbadaniu przez lekarza pozostali na miejscu. W początkowej fazie działań strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren akcji oraz kierowali ruchem pojazdów do czasu zakończenia działań przez podmioty współdziałające. Następnie przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego i sorbentu Compact zebrano z drogi rozlane płyny eksploatacyjne i pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu.

24 grudnia 2016 r. o godz. 7.36 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Boczkach - Świdrowo zostali zadysponowani do pożaru piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Grozimy gm. Grajewo. Dzięki szybkiej i skutecznej akcji ratowniczo – gaśniczej spaleniu uległa część drewna opałowego składowanego w kotłowni, natomiast wartość uratowanego budynku z wyposażeniem oszacowano wstępnie na 400 tys. zł.

W dniach 22 – 30 grudnia 2016 r. na terenie powiatu grajewskiego strażacy odnotowali m.in. 4 pożary sadzy w przewodach kominowych oraz 7 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.


Zastępca Komendanta Powiatowego 
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
Kpt. Arkadiusz Lichota
 

 

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.