środa, 28 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11159 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 01.05.2006r - 07.05.2006r odnotowano 30 zdarzeń w tym 26 pożarów oraz  4 miejscowe zagrożenia.
  


W dniu 04.05.2006r o godzinie 15.08 w miejscowości Komosewo gm. Wąsosz w wyniku zaprószenia ognia przez osoby nieznane miał miejsce pożar młodnika sosnowego. Spaleniu uległo około 2ha powierzchni lasu. W działaniach gaśniczych brała udział jedna jednostka PSP oraz trzy jednostki OSP. Straty w wyniku pożaru oszacowano na 10tys.zł. a uratowane mienie 100tys.
 
W dniu 06.05.2006r o godzinie 17.55  w miejscowości Sojczyn Borowy gm. Grajewo
w wyniku zaprószenia ognia przez osoby nieznane miał miejsce pożar młodnika sosnowego. Spaleniu uległo około 3ha powierzchni lasu. W działaniach gaśniczych udział brały dwie jednostki PSP oraz trzy jednostki OSP. Straty w wyniku pożaru oszacowano na 10 tys.zł.


W dniu 06.05.2006r o godzinie 11.50 w miejscowości Koty Rybno gm. Grajewo w wyniku zaprószenia ognia przez osoby nieznane miał miejsce pożar poszycia w lesie sosnowym. Wielkość pożaru określono na około 2ha. W działaniach gaśniczych udział brała jedna jednostka PSP. Uratowane mienie oszacowano na około 200tys. zł.


 


PSP INFORMUJE !!!
 Wypalanie pozostałości roślinnych, które spowoduje zagrożenie życia lub zdrowia ludzi lub mienia w znacznych rozmiarach jest przestępstwem w świetle kodeksu karnego i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat , a także karze grzywny do 5 tys. zł.


 PSP APELUJE !!!
 Apelujemy do rolników, turystów, kierowców, nauczycieli, dzieci i młodzieży oraz wszystkich tych, dla których ważna jest nasze środowisko naturalne.
Nie bójmy się reagować na przejawy łamania prawa   i potępiajmy tego typu praktyki przynoszące wszystkim szkodę.


                                          Komendant Powiatowy PSP w Grajewie
                                             st. kpt. Andrzej Sobolewski

Komentarze (2)

nie palcie trawy!!

no mirek ma racje

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.