poniedziałek, 20 września 2021

Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998

     Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach od 1 do 11 stycznia 2015 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano ogółem 19 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 17 miejscowych zagrożeń.

 

Opis charakterystycznych zdarzeń

        5 stycznia 2015 r. o godzinie 13.08 dyżurny stanowiska kierowania zadysponował zastęp Państwowej Straży Pożarnej do otwarcia drzwi wejściowych do mieszkania na ulicy Perlitza w Grajewie. Z treści zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego najprawdopodobniej przebywa mężczyzna, który nie daje oznak życia. Strażacy otworzyli drzwi wejściowe do mieszkania przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych, umożliwiając wykonywanie czynności odpowiednim służbom.

       8 stycznia 2015 r. o godzinie 14.56 strażacy zostali powiadomieni o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Grajewie przy ulicy Koszarowej. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia dwóch zastępów Państwowej Straży Pożarnej z piwnicy budynku wydobywał się dym, a mieszkańcy przebywali na zewnątrz. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do piwnicy i podali jeden prąd wody w natarciu na ognisko pożaru. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia oddymiono i przewietrzono przy użyciu agregatu. Wszystkie pomieszczenia w budynku sprawdzono pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. Detektor wielogazowy M40 nie wykazał obecności substancji szkodliwych dla życia i zdrowia ludzkiego.

       W dniach 10 – 11 stycznia 2015 r. strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Rajgrodu i Wąsosza interweniowali przy usuwaniu skutków silnego wiatru w okolicach miejscowości Białogrądy gm. Grajewo, na trasie Kędziorowo – Wąsosz oraz w Rajgrodzie. Interwencje dotyczyły usuwania przewróconych drzew na drogi krajowe, powiatowe i gminne.

            11 stycznia 2015 r. o godzinie 18.05 do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o wypadku drogowym na trasie Toczyłowo – Sikora (fragment DK 61). W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępu Państwowej Straży Pożarnej ruch w obrębie miejsca wypadku odbywał się wahadłowo. Działania strażaków polegały na oświetleniu terenu akcji, zneutralizowaniu i usunięciu z drogi płynów eksploatacyjnych i innych pozostałości stwarzających zagrożenie w ruchu kołowym.


Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota 
fot. KP PSP Grajewo

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.