wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach  25 - 31 sierpnia 2014 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 3 pożary oraz 7 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku 2014 roku odnotowano 465 zdarzeń, w tym 104 pożary, 353 miejscowe zagrożenia oraz 8 alarmów fałszywych.


Opis charakterystycznych zdarzeń


***
28.08. o godzinie 20.19 grajewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Białogrądy gm. Grajewo. Jako pierwsza działania gaśnicze polegające na podaniu wody z sieci hydrantowej podjęła miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej i dokonaniu rozpoznania wstępnego, w tym rozmowy ze świadkami ustalono, że w budynku mogą przebywać dwie osoby. Naoczni świadkowie wskazali pomieszczenie, w którym w momencie wybuchu pożaru prawdopodobnie przebywali ludzie. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do budynku w celu podania kolejnych prądów środka gaśniczego i wyniesienia na zewnątrz i schłodzenia butli gazowej. Po stłumieniu ognia i dokładnym przeszukaniu wszystkich pomieszczeń, w jednym z nich odnaleziono zwęglone ciała dwóch osób – kobiety i mężczyzny.

Po zakończeniu czynności przez prokuratora i policję ciała wyniesiono na zewnątrz i przekazano pracownikom zakładu pogrzebowego. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających 5 godzin uczestniczyły 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Białogrąd, Białaszewa i Ciemnoszyj.

***
30.08. o godz. 22.08 na prośbę dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zadysponowano zastęp Państwowej Straży Pożarnej do pomocy w poszukiwaniu starszej kobiety (mieszkanki miasta), która w godzinach popołudniowych wyszła z domu i nie wróciła. Strażacy wspólnie z policjantami i psem tropiącym przeszukali pobliskie ulice, trawniki, tereny położone przy rzece Ełk oraz teren pracowniczych ogródków działkowych. W wyniku intensywnych poszukiwań około godziny 22:35 strażacy odnaleźli poszukiwaną kobietę w wiacie położonej kilkadziesiąt metrów od najbliższych zabudowań.

W oczekiwaniu na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego strażacy wzięli kobietę do kabiny samochodu pożarniczego i zabezpieczyli przed utratą ciepła. W trwających godzinę działaniach poszukiwawczych uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

***
31.08. o godz. 02.14 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze krajowej nr 61 na wysokości miejscowości Danowo gm. Szczuczyn. Samochód osobowy Renault, którym podróżowało pięć osób zderzył się z łosiem, który nagle wtargnął na drogę. W wyniku zderzenia osiemnastoletnia kobieta z urazem głowy została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Grajewie.

W likwidacji skutków zdarzenia uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie.


Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota
fot. PSP Grajewo


                                  

wtorek, 21 września 2021

Czy uczniom grozi nauczanie zdalne?

wtorek, 21 września 2021

XLVII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.