Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 21 - 27.04.2014 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 10 zdarzeń, w tym 4 pożary i 6 miejscowych zagrożeń. Od początku 2014 roku odnotowano ogółem 252 zdarzenia, w tym 59 pożarów, 191 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.


Opis charakterystycznych zdarzeń:

 22 kwietnia 2014 r. o godz. 14.24 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na DK 61w miejscowości Tama. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz jeden osobowy. W wyniku zderzenia kierująca samochodem osobowym marki Volvo została poszkodowana i po udzieleniu pomocy przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego przewieziona do szpitala. Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa i Ochotniczej Straży Pożarnej z Rajgrodu polegały na usuwaniu skutków wypadku oraz kierowaniu ruchem drogowym w obrębie miejsca zdarzenia.

 25 kwietnia 2014 r. o godz. 16.48 do SK KP PSP w Grajewie wpłynęła informacja o wypadku skutera na ulicy Felczyńskiej w Wąsoszu. W chwili przybycia na miejsce wypadku zastępu Państwowej Straży Pożarnej, na miejscu obecny był zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Wąsosza, który zabezpieczał miejsce zdarzenia oraz zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. W trakcie działań ratowniczych ustalono, że skuterem podróżowały dwie osoby – kobieta i mężczyzna (oboje w wieku 18 lat), którzy zostali ranni. Po udzieleniu pomocy medycznej przez lekarza uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitala w Grajewie.

 26 kwietnia 2014 r. o godz. 22.55 dyżurny PSP odebrał telefoniczne zgłoszenie o zderzeniu kilku samochodów na ulicy Piłsudskiego w Grajewie (fragment DK 61). Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że samochód ciężarowy Renault najechał na tył samochodu osobowego BMW, który z kolei najechał na samochód Opel Astra. W wyniku zderzenia dwie osoby podróżujące samochodem BMW zostały ranne i po udzieleniu pomocy przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego przewiezione do szpitala. W pierwszej fazie działań strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i oświetlili teren akcji. Po wykonaniu tych czynności zakręcono zawór na butli gazowej w samochodzie BMW, odłączono akumulatory w pojazdach oraz sprawdzono pojazdy pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

 27 kwietnia 2014 r. o godz. 22.30 grajewscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym na ulicy Kościuszki w Grajewie. W momencie dojazdu na miejsce zastępów Państwowej Straży Pożarnej mieszkańcy domu przebywali na zewnątrz, a z komina wydobywały się iskry. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli na dach budynku i przy użyciu sita kominowego ugasili pożar. We wszystkich pomieszczeniach dokonano pomiaru stężenia substancji niebezpiecznych (detektor wielogazowy nie wykazał obecności czynnika szkodliwego dla życia i zdrowia ludzkiego). Wykorzystana w działaniach kamera termowizyjna nie wychwyciła ukrytych ognisk pożaru.

 Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichotawtorek, 23 lipca 2024

Ogłoszenie UM w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.