Wiadomości

Kronika 998

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 7 – 13.04.2014 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń, w tym 5 pożarów i 6 miejscowych zagrożeń. Od początku 2014 roku odnotowano ogółem 233 zdarzenia, w tym 52 pożary, 179 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.


Opis charakterystycznych zdarzeń:

 8 kwietnia 2014 r. o godzinie 16:08 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało informację o wężu, który znajduje się w piwnicy jednorodzinnego budynku mieszkalnego w miejscowości Miecze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zlokalizowali zwierzę i ustalili, że jest to zaskroniec. Przy użyciu specjalnego chwytaka złapali zwierzę, umieścili w worku i po przewiezieniu uwolnili w lesie. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

 7 kwietnia 2014 r. o godzinie 20:19 grajewscy strażacy zostali powiadomieni o potrąceniu osoby pieszej w Grajewie na ulicy Kopernika. W momencie przybycia zastępu Państwowej Straży Pożarnej na miejscu obecny był zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych, oświetlili teren akcji i kierowali ruchem drogowym do czasu zakończenia czynności wyjaśniających przez policję.

  8 kwietnia 2014 r. o godzinie 20:57 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał informację o rozpylonym gazie w internacie Zespołu Szkół w Niećkowie. Z uzyskanej informacji wynikało, że nie zachodzi konieczność ewakuacji uczniów, a wychowawcy sami przewietrzyli pomieszczenia. Dyrekcja szkoły zwróciła się jednak z prośbą o pomoc polegającą na dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń na obecność gazu. Po przybyciu na miejsce zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna zabezpieczono teren działań i przy użyciu detektora wielogazowego sprawdzono kilka pomieszczeń. Urządzenie nie wykazało obecności gazów niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzkiego.

 
Poza tym w wyżej wymienionym okresie czasu jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu grajewskiego wyjeżdżały do gaszenia pożarów suchych traw na terenach nierolniczych i nieużytkach.

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota


wtorek, 23 lipca 2024

Ogłoszenie UM w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.