Wiadomości

Kronika 998

 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 24.03.2014 r. – 06.04.2014 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 17 zdarzeń,
w tym 6 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. Od początku 2014 roku odnotowano ogółem 222 zdarzenia, w tym 47 pożarów, 173 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

 

Opis charakterystycznych zdarzeń:

 

W dniu 27 marca 2014 r. o godzinie 18:57 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało telefoniczną informację o wypadku na DK 61 w miejscowości Rajgród.
Po dojeździe na miejsce i dokonaniu rozpoznania wstępnego Kierujący Działaniem Ratowniczym potwierdził informację o zdarzeniu drogowym i ustalił, że samochód ciężarowy Scania uderzył w poprzedzający go samochód ciężarowy Iveco. Kierowcy obu pojazdów nie odnieśli obrażeń ciała i pozostali na miejscu zdarzenia. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zebraniu płynu chłodniczego przy pomocy sorbentu Compact, usunięciu uszkodzonych elementów nadwozia z jezdni oraz kierowaniu ruchem, który odbywał się wahadłowo. W akcji ratowniczej uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Rajgrodu.

 

W dniu 01 kwietnia 2014 r. o godzinie 07:36 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na DK 61 w okolicach miejscowości Koniecki Małe. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód ciężarowy Volvo znajduje się na poboczu częściowo blokując jeden pas jezdni. Pojazd załadowany około 20 tonami produktów spożywczych stał pochylony na poboczu drogi i istniało realne zagrożenie, że się przewróci. Kierowca nie odniósł obrażeń ciała i o własnych siłach wydostał się z pojazdu. Strażacy zabezpieczyli teren akcji przed dostępem osób postronnych, odłączyli akumulatory
w pojeździe oraz sprawdzili szczelność układu paliwowego. W czasie trwania akcji strażacy - ratownicy wspomagali policję w kierowaniu ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. W akcji ratowniczej uczestniczyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna.

 

W dniu 03 kwietnia 2014 r. o godzinie 10:28 grajewscy strażacy zostali powiadomieni o zawalonym budynku gospodarczym w miejscowości Bzury. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania wstępnego ustalono, że do zdarzenia doszło w dniu 02 kwietnia 2014 r. w godzinach popołudniowych. W toku dalszych czynności stwierdzono, że na nieużytkowanej stodole murowanej zawalił się dach i częściowo ściany. W stodole nie przechowywano płodów rolnych, urządzeń ani maszyn rolniczych. Strażacy dokładnie przeszukali gruzowisko, w którym nie znaleziono osób poszkodowanych. Teren działań ratowniczych zabezpieczono i przystąpiono do rozbiórki jednej ze ścian szczytowych oraz innych elementów konstrukcyjnych, które groziły zawaleniem. W działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna.

 

Poza tym w wyżej wymienionym okresie czasu jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu grajewskiego wyjeżdżały do gaszenia pożarów suchych traw na nieużytkach.

 

 

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie

kpt. Arkadiusz Lichota

wtorek, 21 marca 2023

Kondolencje

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.