niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 03.03.2014 r. – 17.03.2014 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 31 zdarzeń, w tym 8 pożarów i 23 miejscowe zagrożenia. Od początku 2014 roku odnotowano ogółem 189 zdarzeń, w tym 37 pożarów, 151 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.


Opis charakterystycznych zdarzeń:

 5 marca 2014 r. o godz. 9.27 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego VW Polo z jeleniem na DK 65 (odcinek Ruda – Ciemnoszyje). Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że kierujący pojazdem przebywa na zewnątrz bez widocznych obrażeń zewnętrznych, natomiast ranne zwierzę leży w przydrożnym rowie.
 Strażacy zabezpieczyli miejsce objęte działaniem ratowniczym i przystąpili do odłączenia akumulatora w pojeździe. W dalszej kolejności sprawdzono samochód pod kątem wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. W trakcie prowadzonych działań strażacy kierowali ruchem drogowym, który w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

 9 marca 2014 r. o godz. 22.43 grajewscy strażacy zostali powiadomieni o wypadku komunikacyjnym na DK 65 w miejscowości Koszarówka. W trakcie czynności ratowniczych ustalono, że kierujący samochodem osobowym Opel Omega na łuku drogi zjechał do rowu i dachował. W wyniku zdarzenia mężczyzna został ranny i po przebadaniu przez obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Grajewie.
 Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, ustaleniu faktycznej liczby osób podróżujących pojazdem oraz sprawdzeniu ewentualnych wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Podczas działań ratownicy kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp PSP.

 10 marca 2014 r. o godz. 11.24 PSK otrzymało telefoniczną informację o wypadku na DK 61 w miejscowości Toczyłowo. Z uwagi na charakter zgłoszenia dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym przekazał informację, że rowerzysta poruszający się drogą krajową został potrącony przez samochód osobowy marki Ford Focus. Przybyły na miejsce wypadku lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon rowerzysty.
 Pierwsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, całkowitym wstrzymaniu ruchu do czasu wykonania czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji i kierowaniu ruchem w obrębie miejsca wypadku. Po wykonaniu czynności ratowniczych uszkodzone auto i rower pomoc drogowa przewiozła na policyjny parking, a pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu usunęli strażacy.


  W wyżej wymienionym okresie jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu grajewskiego wyjeżdżały tównież do gaszenia pożarów sadzy w przewodach kominowych, suchych traw na nieużytkach, a także interweniowali przy usuwaniu przewróconych drzew i złamanych konarów na drogi lokalne.

 
Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz LichotaKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.