niedziela, 26 maja 2024

Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 10 - 16.02.2014 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 6 miejscowych zagrożeń. Od początku 2014 roku odnotowano ogółem 143 zdarzenia, w tym 22 pożary, 120 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.


 Nieszczelność kuchenki gazowej
  15 lutego 2014 r. około godz. 8.30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wycieku gazu z 11- kilogramowej butli w miejscowości Przechody. Po przybyciu na miejsce i dokonaniu rozpoznania wstępnego potwierdzono tę informację. Po sprawdzeniu kuchenki gazowej oraz butli z gazem propan – butan strażacy stwierdzili brak uszczelki na zaworze.
  Właściciela pouczono o sposobie postępowania z tego typu urządzeniami oraz sprawdzaniu szczelności po każdorazowym podłączeniu. Działania ratownicze prowadzone były przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

 Zderzenie samochodu osobowego z łosiem

  15 lutego 2014 r. o godz. 17.30 na drodze krajowej 65 (trasa Ruda – Ciemnoszyje) kierujący samochodem osobowym Mercedes zderzył się z łosiem, który nagle wtargnął na jezdnię z pobliskiego lasu. W wyniku zderzenia Kierowca doznał urazu klatki piersiowej oraz głowy i został przewieziony przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Grajewie. Ranne zwierzę zostało dostrzelone przez pracowników służby leśnej.
  W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej, który kierował również ruchem w obrębie terenu akcji.

 Jelenie na tafli jeziora
 16 lutego 2014 r. o godz. 10.01 do grajewskich strażaków wpłynęła informacja, z której wynikało, że na tafli jeziora w okolicach miejscowości Toczyłowo w odległości kilkuset metrów od brzegu znajdują się zwierzęta, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do brzegu. Po przybyciu na miejsce zastępu ratownictwa wodnego ustalono, że na tafli lodu znajdują się trzy wyczerpane jelenie. Strażacy odpowiednio zabezpieczeni weszli na lód i po uprzednim założeniu linek na poroże ściągnęli zwierzęta do brzegu. Jedno zwierzę o własnych siłach oddaliło się do pobliskiego lasu, a u pozostałych dwóch osobników lekarz weterynarii stwierdził uraz przednich kończyn.
  Z uwagi na fakt, że ranne jelenie nie były zdolne do samodzielnego funkcjonowania zostały odstrzelone przez pracowników służb leśnych. Działania ratownicze prowadziły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

 
Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz LichotaKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.