sobota, 25 maja 2024

Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 13 – 26.01.2014 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 74 zdarzenia, w tym 8 pożarów, 65 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy w dobrej wierze. Od początku 2014 roku odnotowano ogółem 86 zdarzeń, w tym 13 pożarów, 72 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

 
14.01.2014 r. tuż po godzinie dziesiątej strażacy otrzymali zgłoszenie o palącym się samochodzie Peugeot Partner. W chwili przybycia na miejsce zastępu PSP pożarem objęta była komora silnika pojazdu. Strażakom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałą część samochodu. Działania gaśnicze prowadzone były przez zastęp PSP.

 Tego samego dnia o godzinie dwudziestej pierwszej, w Grajewie na ulicy Przemysłowej kierujący samochodem osobowym marki Audi utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup trakcji energetycznej. W wyniku zwarcia instalacji wybuchł pożar w komorze silnika pojazdu.
W wyniku podjętych działań gaśniczych strażakom udało się w krótkim czasie opanować pożar samochodu, co ograniczyło wielkość strat. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone na miejscu zdarzenia trwały ponad dwie godziny. Udział w nich brał zastęp PSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Pogotowie Energetyczne i pomoc drogowa.

 17.01.2014 r. w okolicy miejscowości Ciemnoszyje kierujący samochodem osobowym marki Audi najechał na tył innego osobowego auta marki Suzuki. Na szczęście nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń, jedynie uszkodzone zostały oba pojazdy, które odholowała pomoc drogowa. Działania ratownicze trwały godzinę i 30 minut. Udział w nich brał zastęp PSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz pomoc drogowa.

Do kolejnego pożaru samochodu osobowego doszło  w Grajewie, tym razem na ulicy Wojska Polskiego. 22.01.2014 r. na parkingu przy jednej z restauracji tuż po godzinie 11.30 zapalił się samochód dostawczy Citroen Berlingo. Przed przyjazdem strażaków właściciel sam próbował ugasić pożar przy użyciu dwóch gaśnic proszkowych. Jego działania okazały się jednak nieskuteczne. Strażacy opanowali pożar i nie dopuścili do jego rozprzestrzenienia się na pozostałą część pojazdu. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy PSP.

22.01.2014 r. po godzinie 17.00 dyżurny stanowiska kierowania odebrał zgłoszenie o zalewanych pomieszczeniach w budynku mieszkalno - usługowym usytuowanym przy ul. Piłsudskiego w Grajewie. W wyniku pęknięcia rury c.o. w mieszkaniu na I kondygnacji budynku zostało zalane same mieszkanie, jak również lokale usługowe na niższej kondygnacji. Działania ratownicze trwały blisko dwie godziny. Udział w nich brał zastęp PSP, Policja, Pogotowie Energetyczne, Wodno - Kanalizacyjne. Na miejsce zdarzenia przybył również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 24.01.2014 r. w Grajewie na ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, BMW oraz Fiata Punto. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń a działania ratownicze prowadzone na miejscu zdarzenia przez zastęp JRG PSP trwały pół godziny. Na miejscu zdarzenia działania wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadziła również Policja.
 

Zastępca Dowódcy JRG
mł. kpt. Zdzisław ZaborowskiKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.