Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 4 - 17.11.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 13 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 10 miejscowych zagrożeń. Od początku roku odnotowano ogółem 745 zdarzeń, w tym 120 pożarów, 618 miejscowych zagrożeń oraz 7 alarmów fałszywych.

Pożar w garażu
11.11. około godz. 16.30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze garażu przy ulicy Perlitza w Grajewie. Po przybyciu na miejsce ustalono, że w pobliżu pieca ogrzewającego garaż zapalił się opał i śmieci.

Strażacy pracujący w aparatach ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody na palące się materiały w wyniku czego pożar zlokalizowano i ugaszono, a następnie oddymiono i przewietrzono pomieszczenie. W działaniach gaśniczych uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

Wypadek samochodu osobowego
12.11. o godz. 20.19 SK KP PSP odebrało zgłoszenie o uszkodzeniu posesji przez samochód osobowy przy ulicy Słowackiego w Grajewie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia służb ratowniczych ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Audi zjechał z drogi niszcząc ogrodzenie posesji i zatrzymał się na ścianie budynku mieszkalnego nieznacznie ją uszkadzając. Dwie osoby podróżujące autem nie odniosły obrażeń i samodzielnie opuściły pojazd przed przybyciem służb ratowniczych.

Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych usunęli metalowe elementy ogrodzenia aby wydobyć samochód na drogę i zneutralizować rozlany olej silnikowy. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

Zderzenie samochodu osobowego z maszyną rolniczą
13.11. o godz. 19.50 do SK KP PSP wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na trasie Ruda - Ciemnoszyje (fragment DK nr 65). Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda Octavia uderzył w tył maszyny rolniczej holowanej przez ciągnik Case. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji, odłączeniu przewodów akumulatorowych w samochodzie osobowym oraz usunięciu pozostałości powypadkowych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. W akcji uczestniczył zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciemnoszyjach.

Pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym
13.11. o godz. 21:04 do dyżurnego SK K PPSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym na osiedlu Południe w Grajewie. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej widać było dym wydobywający się z jednej z piwnic. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli w strefę zadymienia i ustalili, że palą się drzwi drewniane w jednym z pomieszczeń piwnicznych.

Działania gaśnicze polegały na podaniu jednego prądu wody na ognisko pożaru z urządzenia szybkiego natarcia znajdującego się na samochodzie ratowniczo – gaśniczym oraz oddymieniu pomieszczeń przy wykorzystaniu wentylatora oddymiającego. Działania gaśnicze prowadziły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej.
Plama oleju na drodze
14.11. o godz. 14.06. SK K PPSP odebrało zgłoszenie o rozlanym oleju napędowym na ulicy Braci Świackich w Grajewie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy udali się na rozpoznanie i ustalili, że z nieustalonego pojazdu wyciekł olej napędowy na drogę na długości około 500 metrów i rondo.

Zarówno na drodze, jak i na rondzie było bardzo ślisko i istniało realne zagrożenie dla użytkowników drogi. Neutralizację i sorpcję rozlanego medium przez kilka godzin prowadziły 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Potrącenie stada krów przez samochód osobowy
17.11. o godz. 16.10 dyżurny SK K PPSP został poinformowany o wypadku drogowym w miejscowości Guty Gmina Szczuczyn. Jak ustalono na miejscu, kierujący samochodem osobowym marki VW Golf wjechał w stado krów, które były nieprawidłowo przepędzane przez DK Nr 61.

W wyniku wypadku kierujący samochodem osobowym mężczyzna został poszkodowany i po udzieleniu pomocy przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Grajewie. Jedna krowa padła na miejscu w wyniku zderzenia, a druga z uwagi na rozległe obrażenia została uśpiona przez lekarza weterynarii. Działania ratownicze prowadził jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota


piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.