Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9822 wyświetleń

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 09.09.2013 r. – 22.09.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 13 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 11 miejscowych zagrożeń. Od początku roku odnotowano ogółem 693 zdarzenia, w tym 102 pożary, 585 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych.

  Zwłoki w stawie
W dniu 09 września 2013 r. o godz. 12:22 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o pływających zwłokach ludzkich w stawie znajdującym się na prywatnej posesji w miejscowości Kołaki gm. Rajgród. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania wstępnego ustalono, że na powierzchni wody w odległości kilku metrów od brzegu pływają zwłoki kobiety. Strażacy przy wykorzystaniu łodzi pływającej podjęli zwłoki kobiety i wydobyli je na brzeg. W działaniach trwających 1,5 godziny uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

  Śmiertelne potrącenie kobiety na DK 61
W dniu 15.09.2013 r. kilka minut po północy dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie, że w Grajewie na wysokości stacji paliw usytuowanej przy ulicy Piłsudskiego doszło do potrącenia kobiety. W momencie przybycia zastępu Państwowej Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia obecny był zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon kobiety.
Z uwagi na to, że ciało potrąconej kobiety leżało na środku drogi wstrzymano ruch pojazdów w obu kierunkach. Działania Państwowej Straży Pożarnej trwające prawie 3 godziny polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji oraz zmyciu pozostałości powypadkowych
z drogi.

  Zderzenie dwóch samochodów osobowych
W dniu 17.09.2013 r. około godziny 5:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania został poinformowany o wypadku drogowym na DK 61 (odcinek Szczuczyn - Obrytki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy Dacia Doker zderzył się z samochodem osobowym Volkswagen Golf. W wyniku zderzenia 5 osób, w tym 2 dzieci zostało przewiezionych do szpitala w Grajewie. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zebraniu rozlanego oleju i pozostałości powypadkowych stwarzających zagrożenie w ruchu. W trakcie działań ratowniczych strażacy kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu działań uszkodzone pojazdy zostały przetransportowane na parking przez Pomoc Drogową. W działaniach ratowniczych trwających 3,5 godziny uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna.

  Zastępca Komendanta Powiatowego
  Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
  kpt. Arkadiusz Lichota
  fot. PSP GrajewoKomentarze (1)

I jak ZWYKLE tylko straż z Grajewa .A dlaczego nie Rajgród

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.