Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 19 – 25.08.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 19 zdarzeń, w tym 6 pożarów oraz 13 miejscowych zagrożeń. Od początku roku odnotowano ogółem 646 zdarzeń, w tym 94 pożary, 546 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych.

Pożar stodoło - obory
21.08. o godz. 1.58 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie wpłynęła informacja o pożarze stodoło – obory w miejscowości Sulewo Prusy gm. Wąsosz. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej ogniem objęta była całkowicie więźba dachowa stodoło - obory murowanej krytej blachą, która uległa częściowemu zawaleniu.
Bezpośrednio zagrożone pożarem były sąsiednie budynki gospodarcze, w tym stodoła murowana bezpośrednio przyległa do stodoły płonącej. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa stodoło - obora, 200 szt. bel słomy oraz 30 sztuk bydła. W akcji gaśniczej trwającej ponad 11 godzin uczestniczyły 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 8 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu grajewskiego.

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych

21.08. o godz. 16.20 dyżurny PSK KP PSP otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych (lawet) na drodze krajowej nr 61 w okolicach miejscowości Toczyłowo. Po przybyciu na miejsce i dokonaniu rozpoznania wstępnego ustalono, że kierujący samochodem marki Volvo najechał na tył samochodu ciężarowego Scania.
W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. Teren działań zabezpieczono przed dostępem osób postronnych a następnie sprawdzono pojazdy pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. W czasie trwania akcji strażacy kierowali ruchem drogowym do chwili usunięcia pojazdów na pobliski parking.

Pożar stodoły
24.08. o godz. 20.53 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Niećkowo gm. Szczuczyn. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zastępu Państwowej Straży Pożarnej ogień obejmował więźbę dachową stodoły wraz z pokryciem na całej jej długości. Strażacy podali łącznie 7 prądów gaśniczych wody w natarciu na ognisko pożaru oraz w obronie zagrożonych budynków sąsiednich.
W wyniku pożaru spaleniu uległa stodoła murowana kryta blachą, siano prasowane w ilości 30 ton, słoma prasowana w ilości około 30 ton, ziarno owsa w ilości 8 ton, kombajn zbożowy, prasa rolnicza. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających 15 godzin uczestniczyły 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 6 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu grajewskiego.

Poszukiwania zaginionych osób
25.08. o godz. 3.55 dyżurny PSK KP PSP odebrał zgłoszenie o zagubieniu dwóch wędkarzy w ujściu rzeki Wissa do rzeki Biebrzy w okolicach miejscowości Łoje Awissa. Mężczyźni w rozmowie telefonicznej powiedzieli, że stracili orientację w terenie i nie potrafią dokładnie określić miejsca swego położenia. W związku z powyższym do działań poszukiwawczych zadysponowano samochód ratownictwa wodnego z łodzią hybrydową z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Radziłowa.
Strażacy prowadzili działania poszukiwawcze na rzece Wissa począwszy od miejscowości Łoje Awissa kierując się w stronę rzeki Biebrza, a następnie rzeką Biebrza w kierunku Osowca. Po potwierdzeniu informacji, że mężczyźni wrócili do domu o własnych siłach działania poszukiwawcze zakończono. Akcja trwała 5,5 godziny.

 
  Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota
  foto PSP


piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.