Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 15.07. – 04.08.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 44 zdarzenia, w tym 8 pożarów, 36 miejscowych zagrożeń. Od początku roku odnotowano ogółem 600 zdarzeń, w tym 83 pożary, 511 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych.

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych

15 lipca 2013 r. o godz. 17.46 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na drodze krajowej 61 w pobliżu miejscowości Miecze. W wyniku wypadku nikt nie został poszkodowany. Teren działań zabezpieczono przed dostępem osób postronnych, odłączono akumulator w jednym z pojazdów oraz sprawdzono czy nie ma wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu działań przez policję i odholowaniu jednego z uszkodzonych pojazdów przez pomoc drogową zebrano z jezdni niewielką ilość rozlanego oleju napędowego oraz usunięto pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym.

Zderzenie samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym

18 lipca 2013 r. o godz. 10.34 dyżurny PSK KP PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na trasie Ruda – Ciemnoszyje (fragment drogi krajowej nr 65). Po przybyciu na miejsce zastępu jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego Audi A4 z ciągnikiem rolniczym CASE, w wyniku którego nikt nie został poszkodowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. W działaniach ratowniczych udział brał zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

Wywrócona żaglówka na jeziorze
20 lipca 2013 r. o godz.12.17 dyżurny PSK KP PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wywróceniu żaglówki na jeziorze w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego "Łoś” w Rajgrodzie i że w wodzie znajdują się dwie osoby. Po przybyciu na miejsce zdarzenia samochodu ratownictwa wodnego z ekipą strażaków – nurków ustalono, że przebywający w wodzie mężczyźni zostali podjęci przez patrol policji wodnej i znajdują się na ich jednostce pływającej. Działania strażaków polegały na postawieniu żaglówki i odholowaniu jej do brzegu.

Pożar przyczep rolniczych załadowanych belami słomy

31 lipca 2013 r. o godz. 16.56 dyżurny PSK KP PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze dwóch przyczep rolniczych załadowanych belami słomy na drodze gminnej w pobliżu miejscowości Jambrzyki gm. Szczuczyn. Po przybyciu na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej podano trzy prądy gaśnicze na palące się bele i przyczepy rolnicze. Przy użyciu ciągnika rolniczego z ładowaczem spalone przyczepy rolnicze usunięto na pobocze drogi. Pozostałości po pożarze stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym zmyto z jezdni jednym prądem wody. Działania ratownicze prowadzone były przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna, Niećkowa i Niedźwiadnej.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

4.08.2013 r. o godz. 13.23 dyżurny PSK KP PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na ul. Kopernika w Grajewie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych został uderzony przez inny samochód i wjechał na przejście, na którym znajdował się wózek z dzieckiem i opiekunem. Z uwagi na fakt, że poszkodowanym dzieckiem zajmował się już zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli przewody od akumulatorów w jednym pojeździe i przystąpili do kierowania ruchem drogowym. Na prośbę starszego małżeństwa z innego samochodu uczestniczącego w zdarzeniu, które źle się poczuło zadysponowano na miejsce kolejny zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego. Do czasu jego przybycia strażacy udzielali małżeństwu kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci wsparcia psychicznego i tlenoterapii 100% tlenem. Po zakończeniu działań przez inne służby będące na miejscu, strażacy przy użyciu sorbentu zebrali z drogi rozlane płyny eksploatacyjne i inne pozostałości stwarzające zagrożenie w ruchu.

W minionym okresie ratownicy wyjeżdżali do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych oraz pomagali w ratowaniu chorych bocianów, które wypadły z gniazd.

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota
fot. PSP GrajewoKomentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.