Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 9941 wyświetleń

Kronika 998

 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 3 – 17.06.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 23 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 20 miejscowych zagrożeń. Od początku roku odnotowano ogółem 508 zdarzeń, w tym 69 pożarów, 436 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.


Potrącenie mężczyzny na drodze krajowej nr 61

9.06.2013 r. dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o potraceniu pieszego przez samochód ciężarowy na ul. Kopernika w Grajewie. Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ZRM w reanimowaniu poszkodowanego mężczyzny. Długotrwała reanimacja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i mężczyzna zmarł. Dalsze czynności podjęła Policja w celu wyjaśnienia przyczyny wypadku.

Kolizja samochodu osobowego
11.06.2013 r. PSK KP PSP odebrało zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Ełckiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku niezachowania ostrożności samochód osobowy VW Jetta uderzył w słup sygnalizacyjny. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń, dwaj mężczyźni samodzielnie opuścili pojazd. Działania prowadzone przez jednostkę JRG polegały na zabezpieczeniu terenu, sprawdzeniu aut pod względem wycieku płynów eksploatacyjnych i usunięciu pozostałości powypadkowych, stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.

Kolizja czterech samochodów
16.06.2013 r. około godz. 19.20 PSK KP PSP zostało poinformowane o kolizji czterech samochodów w miejscowości Grajewo ul. Piłsudskiego (fragment drogi krajowej nr 61). Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia czterech samochodów (dwa ciężarowe, dwa osobowe). Ruch odbywał się wahadłowo jednym pasem jezdni. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń, wszyscy podróżujący samodzielnie opuścili pojazdy. Teren działań zabezpieczono oraz sprawdzono auta pod względem wycieku płynów eksploatacyjnych. Zakręcono instalację gazową w sam. Audi. Po wykonaniu czynności przez Policję pojazdy odjechały na pobliski parking. Usunięto pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym.

Poszukiwanie mężczyzny

W dniach 16-17.06.2013 r. nurkowie z JRG Grajewo brali czynny udział w poszukiwaniu mężczyzny (lat 28), który zatonął podczas kąpieli w zalewie w miejscowości Gródek powiat białostocki. Do dnia dzisiejszego mężczyzny nie odnaleziono. Poszukiwania nadal trwają.

                                                       
Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota 

 

niedziela, 26 marca 2023

Jak zrobić palmę wielkanocną?

Komentarze (1)

Skrzyżowanie Wojska Polskiego z Ełcką?
ciekawe...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.