Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 6.05.2013 r. – 19.05.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 25 zdarzeń, w tym 14 pożarów oraz 11 miejscowych zagrożeń. Od początku roku odnotowano ogółem 473 zdarzenia, w tym 66 pożarów, 400 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. 


Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ulicy Kilińskiego w Szczuczynie

W dniu 12.05.2013 r. dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego Skoda Octavia z Volkswagenem Golfem na ulicy Kilińskiego w Szczuczynie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że w wyniku zderzenia jedna osoba uskarża się na ogólne potłuczenia. Przybyły na miejsce lekarz Państwowego Ratownictwa Medycznego udzielił poszkodowanemu pomocy na miejscu. Działania prowadzone przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych, zebraniu pozostałości powypadkowych z jezdni i odholowaniu pojazdów na pobliski parking.

Pożar piwnicy w budynku mieszkalnym

W dniu 16.05.2013 r. Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odebrało zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym w miejscowości Jaki gmina Wąsosz. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej i dokonaniu rozpoznania wstępnego ustalono, że w wyniku pożaru została poszkodowana jedna osoba, która w momencie powstania pożaru przebywała w piwnicy. Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody w natarciu do pomieszczenia objętego pożarem oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu znajdującemu się już na zewnątrz pomieszczenia. Przybyły na miejsce zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego przetransportował mężczyznę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Grajewie. W trwających ponad dwie godziny działaniach ratowniczo – gaśniczych uczestniczył jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grajewie oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Ławska, Żeber, Wąsosza i Radziłowa.

Zderzenie dwóch samochodów na głównym skrzyżowaniu

W dniu 18.05.2013 r. o godzinie 18.07 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie zostało poinformowane o wypadku komunikacyjnym na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z Kopernika przed przejściem dla pieszych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy Daewoo Nubira zderzył się z samochodem osobowym marki Nissan Actima. Kierująca Daewoo Nubira z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Grajewie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i zakręceniu zaworów butli gazowych w pojazdach oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych stwarzających zagrożenie w ruchu.

Śmiertelne zdarzenie w Rydzewie

W dniu 19.05.2013 r. Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że w miejscowości Rydzewo gmina Rajgród człowiek został porażony prądem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania wstępnego potwierdzono tę informację. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu głównego wyłącznika prądu oraz pomocy zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego w reanimacji poszkodowanego. Prowadzona na przemian reanimacja poszkodowanego przez ratowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i strażaków Państwowej Straży Pożarnej nie powiodła się. Po ponad godzinnych zmaganiach lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa i zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Rydzewie.

                                                       
Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Grajewie
mł. kpt. Arkadiusz Lichota

 

sobota, 1 kwietnia 2023

Życzenia wielkanocne 2023

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.