środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 1.01.2013 r. – 6.01.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 9 zdarzeń, w tym 2 pożary, 6 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

1.01.2013 r. dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania został poproszony przez dyżurną Pogotowia Ratunkowego o udzielenie pomocy osobie pieszej, która nagle utraciła przytomność oraz opiekę do czasu przybycia karetki pogotowia. Na miejscu okazało się, że kobieta jest przytomna, stoi razem z innym mężczyzną a utrata przytomności była chwilowa. Ratownicy podali poszkodowanej tlen oraz udzielili wsparcia psychicznego do czasu przybycia zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

3.01.2013 r. około godz. 7.00 w miejscowości Szczuczyn doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Do działań gaśniczych zadysponowano jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna, który po godzinie ugasił pożar i zlikwidował zagrożenie.

6.01.2013 r. o godz. 16.11 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Grajewie otrzymał zgłoszenie o rannym i agresywnie zachowującym się psie znajdującym się w Grajewie na ul. Dolnej. Działania strażaków polegały na złapaniu i przekazaniu psa lekarzowi weterynarii. W działaniach trwających około dwudziestu minut udział brał jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grajewie.

Pożarów w kominach nie należy gasić wodą, gdyż gwałtowne jego ochłodzenie i parowanie wody może spowodować pęknięcia i rozprzestrzenienie się pożaru.

                                                                                 
Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Grajewie                                                                         
  mł. kpt. Arkadiusz Lichota

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.