środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 22.10.2012 r. – 28.10.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 5 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 3 miejscowe zagrożenia.
Ogółem od początku roku zanotowano 709 zdarzeń, w tym: 189 pożarów, 513 miejscowych zagrożeń oraz 7 alarmów fałszywych. Łączna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 81 osób rannych oraz 3 ofiary śmiertelne.


    23.10.2012 r. tuż przed godziną 7.30 w miejscowości Miecze gmina Rajgród doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. Kierujący samochodem ciężarowym marki Man najechał na tył samochodu osobowego Renault, który uderzył w tył samochodu osobowego marki VW Sharan. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, a straty materialne wstępnie oszacowano na 15 tys. zł. Działania ratownicze prowadzone przez jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz Policję trwały blisko półtorej godziny.

    27.10.2012 r. kilka minut przed godziną 23.00 w Rajgrodzie, na ulicy Warszawskiej zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz samochód dostawczy VW bus z lawetą blokując całkowicie ruch pojazdów na drodze. W tym zdarzeniu również nikt nie odniósł obrażeń, natomiast straty wstępnie oszacowano na 20 tys. zł. W działaniach ratowniczych trwających cztery godziny uczestniczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Rajgrodu oraz Policja.

     W ubiegłym tygodniu po raz kolejny odbyły się Manewry Służb Mundurowych "Zdobywanie Jednostki” na terenach byłej jednostki wojskowej 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. W Manewrach uczestniczyło 12 drużyn mundurowych oraz 16 cywilnych. Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej reprezentowali strażacy w osobach: Karola Brzózki, Michała Łopatowskiego oraz Michała Sosnowskiego. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy II miejsce.

   Zastępca Komendanta Powiatowego PSP
mł. kpt. Arkadiusz Lichotawtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.