Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 24 – 30.09.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 7 zdarzeń, w tym 2 pożary, 4 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

Ogółem od początku roku zanotowano 678 zdarzeń, w tym: 183 pożary, 489 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. Łączna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 76 osób rannych oraz 3 ofiary śmiertelne.

26.09.2012 r. o godzinie 8.13 na Drodze Krajowej nr 61 w pobliżu miejscowości Bełda kierujący samochodem ciężarowym Iveco najechał na tył samochodu ciężarowego Daf. W wyniku zderzenia jedna osoba (kierowca Iveco) został  ranny i po wstępnym badaniu na miejscu zdarzenia został przewieziony do szpitala. Teren działań zabezpieczono pachołkami i taśmą ostrzegawczą przed dostępem osób postronnych. Odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz sprawdzono czy nie ma wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grajewie, Ochotnicza Straż Pożarna z Rajgrodu, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa.

26.09.2012 r. o godzinie 9.58 w Grajewie na ul. Kolejowej  w wyniku niedrożności przewodu kominowego doszło do zadymienia mieszkania w budynku wielorodzinnym. Działania  strażaków polegały na przewietrzeniu zadymionych pomieszczeń oraz sprawdzeniu miernikiem wielogazowym ewentualnej obecności tlenku węgla. Wskazania miernika nie wykazały zagrożenia. Akcja ratownicza prowadzona była przez jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

27.09.2012 r. o godzinie 6.20 w Szczuczynie doszło do pożaru kontenera na odpady komunalne. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego wody na ognisko pożaru. W akcji uczestniczył zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w  Szczuczynie.


   Zastępca Komendanta Powiatowego PSP
mł. kpt. Arkadiusz Lichota
Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.