środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 10 – 16.09.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 13 zdarzeń, w tym 5 pożarów i 8 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 665 zdarzeń, w tym: 180 pożarów, 480 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Łączna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 74 osoby ranne oraz 3 ofiary śmiertelne.


W dniu 10.09.2012 r. o godzinie 10.29 w Grajewie na ul. Piłsudskiego doszło do zderzenia samochodu dostawczego z samochodem osobowym. W wyniku czego kierowca jednego z pojazdów doznał ogólnych obrażeń ciała i został przewieziony do Szpitala Ogólnego w Grajewie. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem do czasu zakończenia czynności przez Policję oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z JRG, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz Pomoc Drogowa.

W dniu 11.09.2012 r. o godzinie 15.39 na trasie Białaszewo - Klimaszewnica kierujący samochodem osobowym marki Audi A 80 utracił panowanie nad pojazdem i po kilkukrotnym dachowaniu zjechał do przydrożnego rowu. Kierowca sam wydostał się z wnętrza pojazdu, a następnie pomocy medycznej udzielił mu zespół Pogotowia Ratunkowego. Kierujący pojazdem odmówił odwiezienia go do Szpitala Ogólnego w Grajewie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Uszkodzony samochód został postawiony na koła, zakręcono zawór w instalacji gazowej oraz sprawdzono czy nie ma wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach ratowniczych, które trwały  ponad  godzinę uczestniczył zastęp z JRG Grajewo oraz  OSP KSRG Białaszewo.

W dniu 12.09.2012 r. o godzinie 10.44 w  okolicach miejscowości Toczyłowo (Droga Krajowa Nr 61) od pojazdu osobowego odczepiła się laweta, na której znajdował się przymocowany samochód osobowy. Laweta wraz ze znajdującym się na niej pojazdem zatarasowała jeden pas jezdni. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a także nie doszło do zderzenia lawety z pojazdami jadącymi z przeciwnego kierunku. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem zapewniając bezpieczny przejazd innym pojazdom oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. W działaniach ratowniczych, które trwały około godziny uczestniczył zastęp z JRG, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz Pomoc Drogowa.

  Zastępca Komendanta Powiatowego PSP
mł. kpt. Arkadiusz Lichotawtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.