Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 04.06.2012 r. – 10.06.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 8 zdarzeń, w tym 8 miejscowych zagrożeń.

Łącznie od początku roku zanotowano 409 zdarzeń, w tym: 141 pożarów, 265 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. Ogólna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 45 osób rannych oraz 1 ofiara śmiertelna.

W dniu 06.06.2012 r. o godzinie 12:39 Dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze krajowej nr 61w pobliżu miejscowości Sikora gm. Grajewo. Kierujący samochodem ciężarowym marki Citroen Jumper nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył jadącego przed nim innego samochodu ciężarowego (cysterny do przewozu mleka) marki Scania. Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu przewodów od akumulatora w uszkodzonym samochodzie marki Citroen Jumper, zebraniu rozlanego oleju silnikowego i innych płynów eksploatacyjnych z drogi oraz usunięciu innych pozostałości powypadkowych. W działaniach trwających około pół godziny udział brał jeden zastęp z JRG oraz Policja.

W dniu 06.06.2012 r. o godzinie 15:44 do PSK wpłynęła informacja o wypadku drogowym w Grajewie na ul. Piłsudskiego. Na tył stojącego w korku autobusu szkolnego najechał samochód ciężarowy. Autobus przewoził 54 uczniów w wieku 10-13 lat oraz 3 opiekunów. Działania PSP polegały na ustaleniu faktycznej ilości ewentualnych osób poszkodowanych oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podczas oczekiwania pojazdu dwoje dzieci zaczęło uskarżać się na ból głowy i szyi. Dziewczynkom zostały założone kołnierze ortopedyczne oraz udzielono im wsparcia psychicznego. Ponownie zadysponowano na miejsce karetkę pogotowia którą dzieci wraz z opiekunką odjechały do szpitala.
W działaniach  ratowniczych brały udział dwa zastępy PSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W dniu 10.06.2012 r. o godzinie 21:22 na odcinku drogi gminnej Łamane Grądy – Sołki gm. Grajewo kierujący samochodem osobowym Fiat Cinquecento podczas ucieczki przed Policją stracił panowanie nad pojazdem i dachował do Kanału Kuwasy. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu pojazdu z kanału i postawieniu go na koła. Odłączono akumulator i sprawdzono auto pod kątem wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach trwających około jednej godziny udział brały dwa zastępy z JRG, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W minionym okresie strażacy z PSP i OSP brali udział w zabezpieczeniu imprez masowych organizowanych na terenie miast Grajewo i Szczuczyna.

zastępca dowódcy JRG
mł. kpt. Arkadiusz Lichota


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.