niedziela, 14 sierpnia 2022

Wiadomości

Kronika 998

 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 16.04.2012 r. – 22.04.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 5 zdarzeń,
w tym: 4 pożary oraz  1 miejscowe zagrożenie.

Ogółem od początku roku zanotowano 323 zdarzenia, w tym 109 pożarów, 212 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. Ogólna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 25 osób rannych oraz 1 ofiara śmiertelna.


W dniu 18.04.2012 r. o godzinie 11:11 w miejscowości Wojdy miał miejsce pożar suchej trawy i trzciny, który objął swym zasięgiem  około 20 ha suchej trawy i trzciny.
W działaniach trwających ponad trzy godziny udział brały trzy zastępy z JRG Grajewo oraz 5 zastępów z jednostek OSP Rajgród, Woznawieś, Bargłów Kościelny i Dreństwo.


W dniu 19.04.2012 r. o godzinie 13:48 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania  w Grajewie  otrzymał zgłoszenie  o wyczuwalnym dymie w wielorodzinnym budynku mieszkalnym w Szczuczynie na ulicy Wąsoskiej. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej ewakuowano lokatorkę mieszkania, którą pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala. Sprawdzono mieszkania na obecność tlenku węgla. Dym     i swąd przenikał z nieszczelnego przewodu kominowego. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp PSP Grajewo oraz jeden zastęp OSP KSRG Szczuczyn.


W dniu 21.04.2012 r. o godzinie 10:29 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania  otrzymał informację o wydobywającym się dymie z okna mieszkania znajdującego się na parterze budynku wielorodzinnego na ulicy Kolejowej w Grajewie . Z informacji uzyskanej od osoby zgłaszającej wynikało, że wewnątrz mieszkania może znajdować się jedna osoba. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza mieszkania podając jeden prąd wody. Po przeszukaniu dwóch zadymionych pomieszczeń odnaleziono osobę (mężczyzna lat 50), którego ewakuowano na zewnątrz i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. W działaniach trwających ponad  godzinę udział brały dwa zastępy z JRG Grajewo.

Zastępca Dowódcy JRG
mł. kpt. Arkadiusz Lichota

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.