Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 8680 wyświetleń

Kronika 998

   Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 07.11.2011 r. – 13.11.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 10 zdarzeń,
w tym 2 pożary oraz 8 miejscowych zagrożeń.  Ogółem od początku roku zanotowano 649 zdarzeń, w tym 155 pożary, 485 miejscowych zagrożeń oraz 9 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych  w powstałych zdarzeniach to 85 osób rannych oraz 9 ofiar śmiertelnych.


W dniu 07.11.2011 r. o godzinie 17:05  w pobliżu miejscowości Ruda na Drodze Krajowej Nr 65 doszło do zderzenia samochodu osobowego Toyota Corolla z łosiem, który nagle wtargnął na jezdnię. W wyniku zderzenia podróżująca kobieta doznała ogólnych obrażeń ciała i została przewieziona przez personel medyczny do Szpitala w Grajewie. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsce zdarzenia.
W działaniach ratowniczych udział brał zastęp z JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W dniu 09.11.2011 r. o godzinie 07:24 w pobliżu miejscowości Toczyłowo na Drodze Krajowej Nr 61 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Ford Mondeo
z Peugeot. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały ranne. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręcenia zaworu w instalacji gazowej oraz zebraniu pozostałości powypadkowych z jezdni. W działaniach ratowniczych uczestniczyły: jeden zastęp z JRG , Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W dniu 10.11.2011 r. o godzinie 09:07na Drodze Krajowej 65 w miejscowości Koszarówka doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Fiata Uno z Opelem Astra. Kierujący Fiatem Uno wyjeżdżając ze stacji paliw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu
i zderzył się z nadjeżdżającym samochodem osobowym Opel Astra. W wyniku zaistniałego zdarzenia cztery osoby zostały poszkodowane w tym jedna ciężko. Ratownicy przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwolnili kierowcę Fiata Uno i przekazali go personelowi Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych trwających około dwóch godzin udział brały dwa zastępy PSP,  Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa.

W dniu 13.11.2011 r. około godziny 18:00 w miejscowości Rajgród na Drodze Krajowej Nr 61 doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy Volvo. W wyniku zderzenia kobieta doznała ogólnych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala w Grajewie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy w transporcie poszkodowanej osoby do karetki pogotowia.
W działaniach trwających ponad pół godz. udział brał jeden zastęp z OSP Rajgród, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

 


  Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                      bryg. Andrzej Jabłoński

Komentarze (1)

tego wypatku w rajgrodzie to jest wina burmistrza bo kto gasi swiatla na przejsciu dla pieszych

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.