poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 1.09.2011 r. – 11.09.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 17 zdarzeń, w tym 5 pożarów oraz 12 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 554 zdarzenia, w tym 127 pożarów, 420 miejscowych zagrożeń oraz 7 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych
w powstałych zdarzeniach to 69 osób rannych oraz 9 ofiar śmiertelnych.

W dniu 1.09.2011 r. około godziny 19.07, na drodze Szczuczyn - Wąsosz ok. 1 km przed Wąsoszem kierujący samochodem osobowym Mazda  z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze drogi po czym samochód dachował i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Kierowca został  uwięziony w rozbitym pojeździe. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych strażacy wydobyli go na zewnątrz, a następnie przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego. Działania ratownicze trwały ponad trzy godziny i prowadzone były przez zastęp JRG PSP w Grajewie oraz zastęp  OSP w Szczuczyn. Działania ratownicze wspomagane były również przez policję i pogotowie ratunkowe.

W dniu 4.09.2011 r. około godziny 01:34 doszło do zdarzenia na skrzyżowaniu ulic Majewskiego i Sportowej w miejscowości Szczuczyn. Po przybyciu na miejsce  stwierdzono, że samochód osobowy VW Vento leży na dachu blokując jeden pas jezdni. Pojazdem podróżowało pięć osób. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznały trzy osoby, którym pomocy medycznej udzieliło pogotowie ratunkowe i przewiozło do szpitala. Działania ratownicze prowadzone były przez jeden zastęp JRG PSP w Grajewie oraz zastęp OSP KSRG Szczuczyn i trwały trzy godziny.

W dniu 9.09.2011 r. około godziny 15.20 na drodze krajowej nr 61 w pobliżu miejscowości Sikora kierujący samochodem ciężarowym marki volvo zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze uderzając w drzewo. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania ratownicze prowadzone były przez jeden zastęp JRG PSP w Grajewie.

W dniu 10.09.2011 r. około godziny 16.11 na drodze krajowej nr 61 w pobliżu miejscowości  Boczki – Świdrowo kierujący samochodem ciężarowym  uderzył w  ciągnik rolniczy. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania ratownicze prowadzone były przez jeden zastęp JRG PSP w Grajewie.


   
                        Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                         bryg. Andrzej Jabłoński

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Marianowo. Tragiczny wypadek motolotni

niedziela, 7 sierpnia 2022

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.