poniedziałek, 25 października 2021

Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998
        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 18.04.2011 r. – 24.04.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 22 zdarzenia,        w tym 13 pożarów,  8 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.
Ogółem od początku roku zanotowano 218 zdarzeń, w tym 68 pożarów, 147 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. Ogólna liczba osób poszkodowanych             w powstałych zdarzeniach to 16 osób rannych oraz 4 ofiary śmiertelne.

          W dniu 23.04.2011 r. o godz. 03.56 dyżurny PSK otrzymał informację, że na drodze krajowej Nr 61 w pobliżu miejscowości Popowo doszło do wypadku z udziałem samochodu dostawczego. Kierujący samochodem Mercedes utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym aucie, sprawdzeniu pojazdu pod kątem wycieku paliwa i płynów eksploatacyjnych. W działaniach trwających 50 minut udział brał jeden zastęp z JRG, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.
 
          W dniu 21.04.2011r. około godziny 18:00 do PSK wpłynęło zgłoszenie o rozlanym oleju napędowym na drodze krajowej Nr 61 w miejscowości Rajgród na długości około       700 m. Przy użyciu neutralizatora i sorbentu zebrano rozlany olej z jezdni. W działaniach trwających niemal dwie godziny udział brał jeden zastęp z JRG i jeden z OSP KSRG Rajgród.

          W dniu 20.04.2011 r. o godz. 13:01 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o wypadku          z udziałem samochodu dostawczego. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej Nr 61       w miejscowości Popowo. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących osób nie odniósł obrażeń ciała, ucierpiał jedynie koń przewożony na skrzyni ładunkowej pojazdu. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wycięto prawy bok skrzyni i wydobyto ranne zwierzę na zewnątrz. Dalszą opiekę nad zwierzęciem prowadził lekarz weterynarii wspólnie z właścicielem. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy JRG Grajewo, Policja, Pomoc Drogowa oraz służby weterynaryjne.


    W minionym okresie strażacy brali udział w gaszeniu suchych traw, krzewów oraz trzcinowisk.  
                                              Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                               mł. bryg. Andrzej Jabłoński
             

poniedziałek, 25 października 2021

Kronika 997 - Ełk

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.