sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998

         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 11.04.2011 r. – 17.04.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 6 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz  4 miejscowe zagrożenia.
Ogółem od początku roku zanotowano 196 zdarzeń, w tym 55 pożary,  139 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 16  osób rannych oraz 3 ofiary śmiertelne.

          W dniu 13.04.2011 r. o godz. 11:01 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie, że w Grajewie na ul. Przemysłowej kierujący samochodem osobowym Ford Escort uderzył w przydrożny słup energetyczny. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym aucie, sprawdzeniu pojazdu pod kątem wycieku paliwa i płynów eksploatacyjnych oraz neutralizacji plamy oleju napędowego. W działaniach trwających pół godziny udział brał jeden zastęp z JRG, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.
 
          W dniu 15.04.2011 r. o godz. 20:07 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się dwóch samochodów osobowych Citroen Xsara Picasso z BMW. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej Nr 61 w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Braci Świeckich. W wyniku zderzenia jedna osoba odniosła obrażenia ciała i została zabrana przez personel karetki pogotowia do szpitala. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych autach, sprawdzeniu pojazdów pod kątem wycieku paliwa i płynów eksploatacyjnych oraz neutralizacji plamy oleju napędowego. W działaniach ratowniczych trwających niemal 2 godziny udział brał 1 zastęp z JRG, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

           W dniu 17.04.2011r. około godziny 15:38 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o zalanej piwnicy w budynku wielorodzinnym w Grajewie na ul. Piłsudskiego. Działania ratowników polegały na wypompowaniu wody z pomieszczeń piwnicznych (powierzchnia około 80m2 i wys. 0,5m). Przyczyną zalania było pęknięcie zaworu w instalacji wodociągowej. W działaniach udział brał jeden zastęp z JRG.

    W minionym okresie strażacy brali udział w gaszeniu suchych traw i śmietników.  
                                              Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                               mł. bryg. Andrzej Jabłoński

             

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.