Wiadomości

Kronika 998

         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 04.04.2011 r. – 10.04.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 19 zdarzeń, w tym 10 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz jeden alarm fałszywy w dobrej wierze.
Ogółem od początku roku zanotowano 190 zdarzeń, w tym 53 pożary, 135 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 16  osób rannych oraz 3 ofiary śmiertelne.

          W dniu 05.04.2011 r. o godz. 19:30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w Ciemnoszyjach gm. Grajewo.      Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się więźba dachowa budynku. Podano     3 prądy wody w natarciu na źródło ognia oraz 2 prądy wody w obronie sąsiedniego budynku inwentarskiego. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających 3 godziny 59 minut uczestniczyły: dwa zastępy JRG Grajewo, cztery jednostki OSP (Ciemnoszyje, Grajewo, Klimaszewnica, Radziłów) oraz Policja. W wyniku podjętych działań uratowano mienie  o wartości 300 tys. zł.
 
          W dniu 07.04.2011 r. o godz. 14:32 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na trasie Grajewo - Mierucie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pociąg relacji Gdynia – Katowice uderzył w samochód osobowy Audi. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu osobowego został ranny. W działaniach ratowniczych trwających 58 minut uczestniczyły dwa zastępy JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.  

           W dniu 08.04.2011 r. o godzinie 10:21 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie wpłynęła informacja o pożarze stolarni w Kuligach gm. Rajgród. W wyniku pożaru zniszczeniu uległa część wyposażenia zakładu stolarskiego (silnik elektryczny, podajnik trocin oraz zasobnik trocin. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających         1 godzinę i 19 minut uczestniczył jeden zastęp JRG Grajewo, dwa zastępy OSP KSRG Rajgród oraz jednostka OSP Woznawieś. 

           W dniu 10.04.2011 r. o godzinie 09:41 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP  wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ulic Koszarowej i Krasickiego   w Grajewie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzyły się dwa samochody osobowe: Skoda Fabia oraz Fiat Siena. Osoby podróżujące pojazdami nie odniosły obrażeń     i nie wymagały opieki medycznej. W działaniach ratowniczych trwających 46 minut uczestniczył jeden zastęp JRG Grajewo oraz Policja.  Zastępca Dowódcy JRG
         asp. sztab. Arkadiusz Lichota

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.