UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998


         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 21.03.2011 r. – 28.03.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz  7 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 155 zdarzeń, w tym 34 pożary,  120 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 14  osób rannych oraz 3 ofiary śmiertelne.

          W dniu 23.03.2011 r. o godz. 22:34 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Koszarówka (Droga Krajowa nr 65). Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym Skoda Oktawia utracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. W wyniku zdarzenia kierujący nie odniósł obrażeń ciała. Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu  miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i sprawdzeniu wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. W działaniach trwających ponad pół godz. udział brał jeden zastęp z JRG, Policja oraz Pomoc Drogowa.
 
          W dniu 24.03.2011 r. o godz. 18:00 PSK w Grajewie zadysponowało zastępy SHD-25 ( podnośnik) i GCBA 8/50 ( samochód ciężki gaśniczy) z JRG do działań w sąsiednim powiecie ełckim w miejscowości Zdunki. Doszło tam do pożaru poddasza w budynku gastronomiczno-hotelarskim ( Oberża ,,Pod Gontem”). Działania nasze polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu z samochodu SHD-25 oraz jego zasilaniu z samochodu GCBA 8/50. W akcji brało udział łącznie 14 zastępów Straży Pożarnej. Walka z  żywiołem była bardzo trudna, gdyż budynek w swojej konstrukcji posiadał znaczną ilość palnych elementów, w tym dach kryty gontem. Na miejsce pożaru przybyła Grupa Operacyjna  Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z Olsztyna z kamerą termowizyjną, dzięki której udało się zlokalizować ukryte zarzewie ognia w konstrukcji ściany. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia ognia na pozostałą część oberży.  Akcja ratowniczo-gasnicza trwała ponad 6 godzin. Wstępnie właściciel oszacował straty na około 2 mln zł.

           W dniu 24.03.2011r. o godzinie 20:28 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bełda (Droga Krajowa nr 61). Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierujący samochód ciężarowy Volvo LT potrącił pieszego, który odbił się i wpadł pod nadjeżdżający samochód ciężarowy Man (LT). Pieszy poniósł śmierć na miejscu. Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu  miejsca zdarzenia oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. W działaniach trwających ponad trzy godziny brał udział jeden zastęp PSP oraz zastęp jednostki OSP KSRG Rajgród.

 

                                    Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                  mł. bryg. Andrzej Jabłoński
      

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.